reklama

GMail 5 – koncept, který by se vyjímal na Androidu

GMail 5 – koncept, který by se vyjímal na Androidu
2013-04-12T07:24:11+02:00
• 12. 4. 2013
1

Koncepty smartphonů vznikají každý den a dalo by se říci, že někteří designéři a grafici nedělají nic jiného. Již jsme psali o nejrůznějších konceptech, které nikdy nebyly vyrobeny, jelikož by to bylo příliš nákladné a navíc by byly možná i nepraktické. Ovšem pěkně se na ně dívalo. Tentokrát zde máme ale změnu v podobě konceptu aplikaci GMail, která je v systému Android.

Někteří uživatelé si stěžují na chybějící funkce a jiným se nemusí líbit její vzhled. Koncept GMail 5 od Paula Burkeho nás v redakci zaujal svou krásou, ale také nás přesvědčil svou funkčností.

paulburke-gmail-5-1-intro

V první řadě mě zaujala podobnost s aplikací Google Plus, ale možná se jedná jen o můj subjektivní pocit. V levé části tohoto konceptu tedy najdeme menu, které neposouvá celou obrazovku a zachovává horní lištu. Najdeme zde velmi jednoduché členění na jednotlivé kategorie nebo i možnost změny účtu.

paulburke-gmail-5-2-overview

Současná verze mailu má k dispozici několik sekcí, které se člení na obyčejnou poštu, označenou hvězdičkou a na závěr zde máme důležité maily. Paul si s tím poradil poměrně jednoduše v podobě rozbalitelných sekcí, takže máte neustále vše na očích a nemusíte se přepínat mezi jednotlivými zobrazeními. Nechybí zde ani speciální zkratky třeba k přiloženým souborům.

paulburke-gmail-5-3-inbox

V menu v levé části zde máme možnost přepnutí účtů nebo jednotlivé složky, u kterých mi ale chybí nějaké rozbalovací tlačítko pro zobrazení všech, které máte v mailu. V dolní části jsou k dispozici jednotlivé štítky.

paulburke-gmail-5-4-drawer

U zobrazení mailové zprávy se zaměřil na vzdušnost a jednoduchost. Najdeme větší text u předmětu nebo tématu konverzace, pod kterým jsou umístěny štítky.

paulburke-gmail-5-5-thread

Samozřejmě nechybí gesta a zde máme dvě možnosti. Pokud dvěma prsty táhnete dolů po displeji, mail bude archivován. Při opačném pohybu smažete danou poštu. Ačkoliv toto gesto vyžaduje práci dvou prstů, rozhodně jej vítám, jelikož současná verze nemá v tomto zobrazení žádné.

paulburke-gmail-5-6-thread-gestures

Paul navrhl koncept a možnou podobu, která by byla jednoduše aplikovatelná. Bohužel se zřejmě nikdy nedostane oficiální cestou do našich androidích mobilů, ale snad se najde tým, který by vytvořil emailového klienta, který by vypadal tak dobře a zachoval si funkce běžného GMailu.

paulburke-gmail-5-framed-inbox paulburke-gmail-5-framed-drawer paulburke-gmail-5-framed-thread

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

robert svantner

12. 4. 2013, 10:20

Toto by mohol niekto napisat !

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat