reklama

Apple nedostane ochrannou známku na iPad mini

Apple nedostane ochrannou známku na iPad mini
2013-04-01T09:21:54+02:00
• 1. 4. 2013

Americký patentový úřad USPTO patří z našeho pohledu mezi poněkud benevolentní orgány. Zatímco si u nás nemůžete patentovat cokoliv,  v USA je tomu právě naopak. Mohli bychom vyjmenovat desítky patentů a ochranných známek, které se nám budou zdát jako nesmyslné nebo minimálně triviální. Některé společnosti toho využívají až skoro zneužívají. Příkladem může být Samsung nebo Apple, jelikož vlastní enormní množství patentů, patentových přihlášek a ochranných známek.

iPad – iPad mini a iPad s Retina displejem - Apple Store  Česká republika -202742

Nyní ale došlo k celkem zajímavé výjimce u společnosti Apple. Byla podána žádost na udělení ochranné známky pro tablet iPad mini, ale tentokrát bylo snažení poněkud marné. USPTO odmítlo žádost a dodalo i vysvětlení, které nepotěšilo firmu z Cupertina.

„Registration is refused because the applied-for mark merely describes a feature or characteristic of applicant’s goods.“

Registrace byla zamítnuta, protože požadovaná známka pouze popisuje vlastnost nebo charakteristiku zboží žadatele.

Vysvětlení je dostatečné a úřad nevidí důvod udělení ochranné známky na název zařízení, který se liší jedním slovem od většího modelu. Slovo „mini“ není název, ale spíše se jedná jen o popis zařízení a vyjadřuje spíše jeho velikost. Pokud by došlo ke schválení, zřejmě by ani nebylo jasné, jak by Apple chránil ochrannou známku.

Zatím se nejedná o finální verdikt patentového úřadu a Apple se stále může odvolat. Bojí se snad, že by někdo mohl zneužít název a výrazně poškodit dobré jméno produktu, nebo dokonce na něm parazitovat? To si nemyslím.

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim