reklama

Zamykací obrazovka trápí i Sony Xperii Z

Zamykací obrazovka trápí i Sony Xperii Z
2013-03-27T09:34:10+01:00
• 27. 3. 2013

Každý mobilní telefon má možnost zamykání obrazovky, ale v poslední době se objevilo celkem dost chyb u některých modelů, které se daly využít pro prolomení ochrany. Prvním byl přímo iPhone, kde stačilo dodržet celkem dlouhý postup a dostali jste se do celého systému. Nyní již existuje oprava v podobě aktualizace iOS. Dalším byl Samsung Galaxy S III a jiné modely s TouchWiz, kde fungoval obdobný postup.

xperiaz

Nyní se ukazuje, že podobná chyba potkala i nejnovější model Sony Xperia Z. Tentokrát se ale jedná o daleko jednodušší postup, který využívá přístupu k nastavení zařízení. Na zamykací obrazovce s PINem stačí zadat určitou sekvenci čísel a znaků. Následně se dostanete do nastavení, odkud se již můžete dostat do celého systému.

Tuto chybu objevil technologický nadšenec Scott Reed, který je také autorem videa výše. Sony bude muset vytvořit aktualizaci, která zakáže nebo znemožní zadávání těchto kódů na zamykací obrazovce. Rozhodně musíme pogratulovat Sony, jelikož prolomení ochrany u jejich modelu je nejjednodušší.

Zdroj: blog.gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim