reklama

Projekt Anarchy – Nový herní engine od tvůrců Havok

Projekt Anarchy – Nový herní engine od tvůrců Havok
2013-03-27T08:30:25+01:00
• 27. 3. 2013

Po Unigine tu máme dalšího skrze počítačového a konzolového hráče, firmu Havok, která vstupuje do světa chytrých mobilních zařízení. Havok znamená v oblasti fyzikálního enginu opravdový pojem, jelikož pohání stovky her. Na letošní Game Developers Conference v San Francisku oznamuje Project Anarchy. Jeho hlavním přínosem bude reálnější pojetí fyziky, animací a AI nástrojů napříč platformami pro všechny vývojáře. Znamená to konec ručním animacím a naskriptovaným scénám?

Je to možné, jelikož nástroj bude distribuován zdarma pro nekomerční účely, což otvírá obzory komunitě, která může plně využít těchto nástrojů. Odvážný krok společnosti Havok snad přinese o něco zajímavější herní tituly a za své si tato slova bere Ross O’Dwyer, vedoucí pro komunikaci s vývojáři:

„Jsme neustále unesení tím, co odvětví AAA titulů vytváří  s naší technologií. Jsme opravdu rádi, že můžeme nabídnout tyto profesionální nástroje pro mobilní vývojáře zdarma a těšíme se na podporu mobilních her, aby se některé z těchto úžasných her objevily v příštích několika letech.“

Zdroje: projectanarchy.com, engadget.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim