reklama

Ukazují se aplikace pro Ubuntu Touch

Ukazují se aplikace pro Ubuntu Touch
2013-03-25T12:30:58+01:00
• 25. 3. 2013
1

Canonical nedávno vyzvala komunitu vývojářů, aby se zapojili přímo do tvorby 12 stěžejních aplikací, které budou předinstalovány v systému. Byl pevně stanoven jejich účel a jednalo se o trochu zvláštní rozhodnutí. V tuto chvíli je k dispozici SDK, díky kterému se začínají objevovat další aplikace, jenž se objeví v systému nebo budou k dispozici ke stažení.

Z hlavních aplikací se ukazují první čtyři, na které se mohou zájemci těšit. Nečekejte nic převratného, jedná se v podstatě o ty nejnutnější, které se vyskytují na každém mobilu bez rozdílu systému. V tomto případě se můžeme podívat spíše na chystaný vzhled. Na obrázcích níže můžete vidět kalkulačku, hodiny, počasí a kalendář. Bohužel zatím není k dispozici video třeba pro kalendář, abychom mohli nahlédnout do ovládání a všech funkcionalit.

calculator calendar

clock weather

V tuto chvíli se ale začínají objevovat další aplikace, které jsou vyvíjeny mimo Canonical. K tomu napomáhá verze Ubuntu Touch Developer Preview, kterou si můžete nainstalovat na Nexus zařízení. Nyní se jen v krátkosti podívejme na další výtvory vývojářů.

Gwibber/Friends

Mikroblogovací klient

friends

Sudoku Touch

sudoku

SameGame

samegame

WhosThere

Klient služby WhatsApp

whosthere-614x1024

Zdroj: mhall119.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ladislav Knebl

26. 3. 2013, 22:24

Nevím proč ale zatím představené platformy systémů jako Ubuntu, BB 10 potažmo i Firefox OS se mi líbí více než WP. Možná jenom subjektivní dojem.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim