reklama

Galaxy S 4 – 8jádrová verze bude spíše vzácností

Galaxy S 4 – 8jádrová verze bude spíše vzácností
2013-03-25T10:28:57+01:00
• 25. 3. 2013
1

V minulém týdnu jsme vás informovali o seznamu zemí, kde bude dostupná 8jádrová verze Exynos Samsungu Galaxy S 4 a kde 4jádrová s Qualcommem. Z představení nového top modelu jsme si mohli myslet, že právě více jader bude hlavním hitem ve specifikacích. Očekávalo se, že pouze do USA bude dovážena 4jádrová verze Snadragonu 600, jak je tomu za poslední dobu zvykem.

b277a899-b39f-4a9d-9120-9d3dcbae39f8

Postupem času se ukazuje, že varianta s Exynosem bude velmi vzácná. Problém je zřejmě v samotném výrobním procesu, který má být natolik náročný, že divize Samsung SLI spíše nestíhá pokrýt poptávku. Již u verze SGS 3 byly zaznamenány problémy s výrobou, což mělo negativní důsledky ve zdržování dodávek. Letos si Samsung představuje, že jen během prvních třech měsíců se mu podaří prodat 40 miliónů kusů SGS 4.

Aby mohl tento plán uskutečnit, tak se musí z větší části spolehnout na SoC od Qualcommu. Zatím nikdo přesně nemohl vyčíslit, jaké procento modelů bude zastoupeno 8jádrovou verzí, ale korejský deník ETNEws přichází s informací upřesňující rozložení modelů. Na základě nepotvrzených informací má být celosvětově dodáno 70 % modelů se Snapdragonem 600. Zbylou dodávku vykryje Samsung svým nejmodernějším SoC. Zatím je příliš brzy na unáhlené závěry, ale zřejmě si největší výrobce mobilů na světě vzal až příliš velké sousto. V tomto ohledu se může ukázat vyšší cenovka SGS 4 jako dobrý zpomalovač, který napomůže včasném vykrývání poptávky.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Yuri_Ford

25. 3. 2013, 12:36

je to pekny tel ale pri asik bych sel do HTC one ikdyz jsem se jednou zarekl ze zadny sense. takze si nemyslim ze 4 bude nejak extra uspesna spis byt to veril 5 az 3 zastara

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim