reklama

Samsung Galaxy S IV – co můžeme čekat za dva týdny?

Samsung Galaxy S IV – co můžeme čekat za dva týdny?
2013-03-01T06:22:58+01:00
• 1. 3. 2013

Již minulý rok Samsung započal novou tradici v představování nejnovějšího top modelu. I letos se můžeme těšit na samostatnou akci, která se tentokrát odehraje v New Yorku. Pokud budete chtít celou show sledovat živě, budete muset vydržet do pozdních hodin, jelikož vše započne v 1 hodinu ráno 15. března našeho času.

47c93523-1701-45a9-af79-74575b0ffb6c

Za poslední dva týdny se začaly objevovat zaručené informace o tom, jakou bude mít SGS IV hardwarovou výbavu. Jedna ze „zaručených“ zpráv zmiňovala to, že tentokrát nenajdeme ve výbavě SoC Exynos a Samsung se měl kompletně uchýlit k Snapdragonu 600 od Qualcommu. V tomto ohledu jsem připomínal, že se nejedná o nijak neobvyklou věc, jelikož i v minulosti se objevovaly modely, které byly vybaveny SoC od Qualcommu a byly určeny pro americký trh.

Nyní můžeme číst zprávy od analytiků a informovaných zdrojů, že i letos se setkáme s podobnou strategií. V USA budou modely s Qualcomemm a zbytek světa si bude užívat Exynosu. Zatím se neví, jaký typ bude zvolen. Ovšem již nyní se objevují benchmarky, které nasvědčují tomu, že o výkon se nebudeme muset bát. Zařízení je vedeno pod označením GT-i9500 a výsledky napovídají téměř dvojnásobnému výkonu, než je u modelu SGS 3.

4173c34d-ccd2-42f4-9535-938d99d5c174

V posledních zvěstech najdeme také zmínky o upuštění od technologie AMOLED pro displej, ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Samsung zvolil jinou technologii. Ačkoliv nyní víme, že koketuje s Green LCD,  již se dlouho očekává uvedení Super AMOLED Full HD. S největší pravděpodobností dosáhne displej na úhlopříčku 4,99, jak bylo dříve uváděno.

Web SamMobile uvedl, že se již nyní můžeme těšit na celkem 6 základních modelů. Rozdíly budou ve velikostech vnitřních uživatelských pamětí. Takže se můžeme asi těšit na 16GB, 32GB a 64GB varianty. V základu budou tyto modely dostupné v bílé a černé barvě, ale můžeme očekávat, že se později objeví i jiná provedení.

Jedná se jen o spekulace, ale zajímavostí je, že se doposud neobjevilo zaručené video nebo přesnější fotografie novinky. Zatím jsme nezaznamenali ani jeden únik informací, nad kterým bychom mohli říci, že by se mohlo jednat o SGS IV.  K dispozici jsou jen rozmazané a nepřesné fotografie něčeho, co lze těžko považovat za důvěryhodný důkaz.

samsung-galaxy-s-IV-i9500

Ovšem tentokrát zde máme postřeh a spekulaci od jednoho našeho čtenáře, který si všiml něčeho minimálně zajímavého. Minulý rok jsme mohli vidět pozvánku na akci, která obsahovala dvě modré kapky a jednu bílou. Dnes je nám jasné, že Samsung lákal na barevné kombinace v plastovém provedení.

images (4)

David Lang si na letošní pozvánce všiml, že se zde jedná o podobnost se zády Nexusu 4, který je má ze skla. Navíc jsou doplněna o třpytící se efekt. Můžeme jen hádat, jestli se David trefil, ale rozhodně nám textura pozvánky může napovědět použitý materiál u SGS IV.

BELS0e5CIAAYKpo

V následujících dvou týdnech se zajisté objeví zaručené informace, ale je možné, že se tentokrát korejské společnosti podaří vše utajit a my spatříme finální model až v den představení.

Zdroje: sammobile.com, gsmarena.com, gsmarena.com, plus.google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim