reklama

Apple musí platit za porušení patentů týkajících se Facetime

Apple musí platit za porušení patentů týkajících se Facetime
2013-03-01T05:31:00+01:00
• 1. 3. 2013

V listopadu minulého roku bylo rozhodnuto, že Apple porušuje několik patentů společnosti VirnetX, které se týkají služeb Facetime a iMessage. Původní rozsudek přikazoval společnosti z Cupertina zaplatit 368 miliónů dolarů z celkových požadovaných 800 miliónů. Původně se myslelo, že se jedná o definitivní ukončení sporu, ale v úterý bylo rozhodnuto, že se musí obě společnosti dohodnout na licenčních poplatcích a vyrovnání.

gsmarena_001 (14)

Konkrétně se jedná o čtyři patenty, které se vztahují na vytvoření soukromé virtuální sítě mezi dvěma zařízeními – tzv. VPN. Nyní se odpočítává doba 45 dnů, během které se Apple musí dohodnout s VirnetX na nových licenčních poplatcích. Za každý den  jablečná společnost zaplatí pokutu 330 000 dolarů. Celkově si poškozená společnost může přijít na 14.85 miliónů dolarů.

Nemusí se jednat o konečnou částku, ale na druhou stranu se jedná takřka o drobné. Apple má poměrně slušné konto, kterého se takové vyrovnání ani nedotkne. Dříve se předpokládalo, že bude VirnetX požadovat zákaz prodeje výrobků, které porušují patenty, ale nyní je jasné, že k tomu nikdy nedojde.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim