reklama

Apple nastavil nová pravidla pro iOS aplikace

Apple nastavil nová pravidla pro iOS aplikace
2013-03-22T10:00:15+01:00
• 22. 3. 2013

App Store je tak trochu považován za krále mezi obchody s obsahem, ale především s aplikacemi. Apple si zakládá na velmi důkladné kontrole a vývojáři vám mohou potvrdit, že nemůžete vložit jakoukoliv aplikaci, natož nějakou pochybnou. Nyní se firma rozhodla pro rázný krok a začátkem 1. května dojde ke zpřísnění podmínek pro vývojáře.

iphone5s

V podstatě se jedná o dvě podmínky, při jejich nesplnění nebude daná aplikace schválena. Nově tedy vývojář nesmí používat UDID, což je identifikátor iPhonu nebo iPadu. Existují jiné způsoby, které se dají využít. Pokud se tedy vývojář nepřizpůsobí, bude jeho dílo odmítnuto. Druhou podmínkou je nutná podpora iPhonu 5, s čímž souvisí adaptace na displej a jeho velikost. I tento malý rozdíl mezi generacemi smartphonů zapříčiní odmítnutí aplikace.

ios-may-1-requirements

Tyto podmínky platí pro nové aplikace, ale týkají se i aktualizací. Tudíž, pokud vývojář nebude počítat v nové verzí i s iPhonem 5, dojde k odmítnutí aplikace. Jedná se o takovou malou čistku v App Storu, což zajisté uvítají majitelé iPhonů 5, jelikož by se mělo objevit více optimalizované obsahu pro jejich velikost displeje.

Zdroje: 9to5mac.com, engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim