Uvedení levné varianty iPhone získává reálnější obrysy

Uvedení levné varianty iPhone získává reálnější obrysy
2013-02-12T13:54:01+02:00
• 12. 2. 2013

Po uvedení několika prototypů budoucích modelů iPhone přichází nyní analytická společnost Topeka s informacemi, které poukazují na stále reálnější možnost, že by Apple měl letos v červnu uvést levnější variantu modelu iPhone. Před časem jsme vám tuto informaci také přinesli, nicméně se jednalo spíše o spekulace, které neměly reálnější obrysy. Podle analytika Briana Whitea by Apple měl v červnu tohoto roku přijít s modelem iPhone, který by na trhu mohl vystupovat pod názvem iPhone Mini, nebo iPhone Air. Mělo by se jednat o smartphone, jehož cena by se mohla pohybovat někde kolem 250 až 300 dolarů, díky které by se stal iPhone konkurence schopnějším hlavně na čínském trhu, který zaplavují špičkové modely, jakým je například Xiaomi, nabízející high-end parametry s cenou lehce přes 300 dolarů.

unboxed-120921

S touto strategii tak bude Apple schopen zaútočit nejen na čínský trh, ale rozšířil by svou působnost i na světových trzích, které nyní zaplavují smartphony s operačním systémem Android. Rovněž by se tímto tahem zvýšily šance uspět na trzích v rozvojových zemích a v zemích, jakými jsou například Brazílie, Rusko nebo Indie, kde jsou šance na úspěch největší. Apple by musel za účelem snížení ceny logicky použít levnější materiály, což by představovalo použití plastového těla namísto současného hliníku, nákup levnějších displejů, pamětí, procesorů a použití méně kvalitnějšího fotoaparátu.

Zdroj: appleinsider.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat