reklama

Sony – prvnĂ­ ROM s Firefox OS pro Xperii E

Sony – prvnĂ­ ROM s Firefox OS pro Xperii E
2013-02-28T07:20:56+01:00
• 28. 2. 2013

Na veletrhu MWC byl představen systém Firefox OS s prvními modely smartphonů, které zamíří k operátorům a na pulty obchodů. Společnost Sony se nechala slyšet, že v tuto chvíli její inženýři připravují první modely, které budou uvedeny v příštím roce. Ovšem nikdo nečekal, že se tato společnost pochlubí první verzí systému, která je určena pro nějaký současný model.

sony-xperia-e-dual

Jedná se samozřejmě o beta verzi Firefox OS a zdaleka se nenachází v použitelném stavu. Je spíše určena pro kutily a vývojáře. V tuto chvíli si můžete tento nejnovější systém otestovat na Sony Xperii E. Můžeme si připomenout i specifikace tohoto modelu, které nepatří k nejlepším.

  • 3,5palcovĂ˝ displej s rozlišenĂ­m 320 x 480 pixelĹŻ
  • 4 GB , 512 MB RAM
  • Qualcomm MSM7227A Snapdragon 1 GHz Cortex-A5
  • Adreno 200
  • baterie 1530 mAh

Mohlo by se myslet, že se jedná jen o první náznak toho, na co se můžeme těšit, ale Sony se do vývoje vrhlo po hlavě. Na vývojářském blogu najdete celý postup, jak flashnout ROM do smartphonu. Součástí jsou také informace, které se budou hodit vývojářům aplikací. Zřejmě se nakonec dočkáme nového systému u smartphonů Sony ještě tento rok. Nyní se můžete podívat na oficiální video k tomuto experimentu.

Zdroje: developer.sonymobile.com, theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim