reklama

Referenční Tegra 4 tablety doplňuje extrémně rychlá pamět

Referenční Tegra 4 tablety doplňuje extrémně rychlá pamět
2013-02-28T07:42:09+01:00
• 28. 2. 2013

Americký výrobce flash pamětí SanDisk oznámil oficiální partnerství s Nvidií, ve kterém figuruje jako dodavatel vnitřní paměti pro referenční Tegra 4 tablety. Cílem této spolupráce má být nejen příznivější prostředí pro obě zmíněné firmy, ale také pro vývojáře aplikací a náročných her.

102659

Nová iNAND Extreme EFD paměť má prvnímu Cortex A-15 čtyřjádru se 72 NVidia GeForce GPU pomoci dosahovat skvělých výsledků při benchmarcích, větší plynulosti ve hrách a rychlejšímu zapisování při natáčení videa ve vysokém rozlišení. Jak moc však toto partnerství pomůže samotným vývojářům, je docela sporné, přece jen tenhle rychlejší druh paměti zatím obsahují pouze různé prototypy, a tak musí stejně počítat s horším výkonem naprosté většiny uživatelů.

Fakt, že rychlá SoC nejsou úplně vše, by si mělo začít uvědomovat více výrobců, obzvláště po debaklech jako Asus Transformer Prime a dalších zařízeních, která byla sužována Input/Output problémy. Rychlá a drahá paměť rozhodně není vše, ale při optimální konfiguraci a stále menším používání o dost pomalejších microSD karet, by to mohl být další důležitý krok za optimální rychlostí.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Petr Plachý

Blázen do mobilního života, Androidu, Google a HTC. Fanatický anti-fanatik marně se snažící o rozšíření objektivity. Na Dotekománii si od něj většinou počtete o Androidu, soudech, patentech a hrách. Také jej můžete nalézt na FI Masarykovy Univerzity, kde svadí nekonečný boj o vývojářskou budoucnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim