Samsung telefony další generace budou podporovat NFC payWawe platby MWC

Samsung telefony další generace budou podporovat NFC payWawe platby [MWC]
2013-02-26T11:22:28+02:00
• 26. 2. 2013

Na veletrhu MWC bylo dnes oznámeno, že příští generace mobilních telefonů společnosti Samsung budou mít v sobě již instalovanou aplikaci pro bezkontaktní platby Visa payWave. Vše nasvědčuje tomu, že již očekávaná vlajková loď Galaxy S IV, která bude uvedena již 14. března, v sobě tuto novinku bude mít, stejně tak jako například rovněž očekávaný model Galaxy Note 3. Oba dva tyto modely totiž disponují NFC funkcí, která je nutná pro fungování Visa payWave.

visa-nfc-payment-olympics-nfc-trial-8

Na MWC společnost Visa oznámila partnerství se společností Samsung, aby tak potvrdila to, že se bude jednat o dlouhodobou spolupráci v této oblasti. Přestože si aplikace poradí se všemi typy kreditních karet, bude spolupracovat jen a výhradně s kartami Visa, aby tak byla zachována jistá exkluzivita. Obě společnosti zatím mlčí, které konkrétní telefony budou tuto funkci používat, nicméně lze odhadnout, že to budou minimálně dva na začátku jmenované. Otázkou také je, kdy bude tento mobilní platební systém uveden do ostrého provozu a kde všude bude podporován.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat