reklama

Apple ztratil značku iPhone v Brazílii

Apple ztratil značku iPhone v Brazílii
2013-02-07T10:45:03+01:00
• 7. 2. 2013

Konec minulého roku patřil tak trochu jedné kuriozitě. Jednalo se o mobil IPHONE Neo One, který je vybaven systémem Android. To se samozřejmě nelíbilo společnosti Apple, která měla v plánu vstoupit na brazilský trh, jenž je domovem pro androidí iPhone.

Brazilský úřad údajně rozhodl o tom, že společnost Apple nemá nárok na tuto ochrannou známku. Důvod má být celkem jednoduchý a logický. Společnost Gradiente Electronica SA si totiž tento název zaregistrovala již v roce 2000, kdy neexistoval smartphone, který pozměnil celý trh mobilů.

gsmarena_001 (12)

Brazilský trh s mobilními telefony patří k těm nejrychleji rostoucím na světě, což se zajisté nebude líbit Apple, jelikož zde nebude moci jen tak prodávat svůj jediný smartphone. Je tu možnost změny názvu, ale asi dojde na licenční poplatky, které budou s největší pravděpodobností velmi vysoké. Na vyjádření se také zahraniční média dotázala brazilského zastoupení Applu, ale nikdo nic nechtěl komentovat.

Ve hře je také možnost, že jablečná společnost napadne rozhodnutí úřadu a vše požene před soud. Zde se zatím netuší, jestli má aspoň nějakou šanci na úspěch.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim