reklama

Samsung rozjíždí masovou výrobu Full HD displejů

Samsung rozjíždí masovou výrobu Full HD displejů
2013-02-07T09:30:52+01:00
• 7. 2. 2013
1

Tento rok jednoznačně patří smartphonům, které mají Full HD rozlišení. Dříve jsme se s podobnou inovací mohli setkat nejprve u největších výrobců, ale za poslední dobu se tyto poměry poněkud liší. Poslední firmou, která zatím nepředstavila smartphone pro tento rok, je společnost Samsung.

samsung-profit-soars-on-smartphone-sales-esq97ae-x-large

V tuto chvíli nenajdeme v portfóliu tohoto výrobce ani jeden Full HD mobil, což se zjevně rychle změní. Na základě informací korejského deníku DDaily se v tuto chvíli rozbíhá masová výroba těchto displejů. Nabídnou hustotu 440 ppi při úhlopříčce 5 palců. Ta je zatím jen spekulativní, jelikož se nedávno objevilo několik informací o tom, že by Samsung mohl jít s velikostí spíše dolů.

Zřejmě se ptáte, na co korejský výrobce čeká, když konkurence již běžně začíná prodávat smartphony s velmi jemnými displeji. Odpovědí je nadcházející top model, který by měl jako první ukázat novou technologii AMOLED displejů. V tuto chvíli se již pomalu potvrzuje, že se bude jednat o GT-I9500, který bude znám jako Galaxy S IV. Bohužel již netušíme, kdy přesně dojde k uvedení tohoto modelu.

FullHDAMOLED

Pokud se v tuto chvíli rozběhla masová výroba  Full HD AMOLED displejů, asi budeme moci očekávat uvedení novinky již v březnu. Navíc to napovídá tomu, že by Samsung nemusel odkládat prodej. Odhaduje se, že byste si mohli aspoň na některých trzích zakoupit SGS IV již v dubnu, ale je klidně možné, že se bude inspirovat Applem a vše rozehraje rychle a přesně.

Zdroje: sammobile.com, ddaily.co.kr

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

mám SGS 3 měsíc a prostě HD displej úplně regulérně stačí.. FullHD+ displej je ideální pro tablety, protože 1280×800/1366×768 a podobná rozlišení prostě vykazují velkou pixelaci.. navíc pro tak malé baterie, jako jsou v mobilech je FullHD zbytečná přítěž 

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat