reklama

Windows RT jailbreak – spuštěna starší verze OS X Serveru od Applu

Windows RT jailbreak – spuštěna starší verze OS X Serveru od Applu
2013-01-11T08:42:01+02:00
• 11. 1. 2013
1

Nedávno byla uvedena možnost prolomení ochrany u systému Windows RT, která umožňovala spouštění aplikací, jenž jsou přizpůsobeny pro ARM architekturu. V základu jste totiž odkázání jen na Metro aplikace, i když je zde pár desktopových aplikací od Microsoftu. Jiné jste nemohli spouštět. Na XDA Developers se ihned pustili do práce, aby přinesli nástroj, který celý proces prolomení zjednoduší. Právě včera byla uveřejněna verze 1.0 od vývojáře Netham45.

Nástroj se jmenuje RT Jailbrek Tool a jeho použití je poměrně jednoduché. Stačí spustit „runExploit.bat“ a projít instalační proces. Následně restartujete váš tablet a spustíte znovu daný soubor BAT. V tomto okamžiku asi budete muset počkat 20 sekund, pak zmáčknete tlačítko snížení hlasitosti a počkáte, až se proces dokončí. Od této chvíle máte možnost spouštět aplikace pro ARM.

Pokud si myslíte, že se jednalo o rychlou práci vývojáře, tak máme pro vás další překvapení. Na základě prolomení ochrany a uvolnění nástroje se objevila další perlička. Programátor Steve Troughton-Smith ihned vyzkoušel daný postup a začal testovat. Podařilo se mu spustit starší verzi OS X Serveru do Applu na Microsoft Surface RT.

Zřejmě se tak uvolnila možnost pro nové využití nejosekanějšího systému, který nabízí Microsoft. Ten se prozatím k tomu nijak nevyjádřil a zřejmě nehodlá opravovat bezpečnostní chybu, která toto vše umožňuje. Aspoň ne v dohledné době.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Juraj Janosik

11. 1. 2013, 10:50

Uz len na tom spustit iOS a vznikne genialny tablet :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim