reklama

Windows Phone 8 bude po vás chtít instalační disk

Windows Phone 8 bude po vás chtít instalační disk
2013-01-12T09:30:18+01:00
• 12. 1. 2013
3

Za poslední dobu jsme si mohli všimnout, že je zde tendence vytvořit systém, který bude dostupný pro mobilní telefony, tablety a PC/notebooky. Vše ve jménu zjednodušení práce a lepší orientace. Je to samozřejmě krásná myšlenka, ale nejedná se o jednoduchou věc. Nejblíže k tomu má v současnosti Microsoft s prostředím „Metro“, které najdeme na Windows 8, Windows RT a Windows Phone.

Kromě stejného vzhledu se musí používat i stejné součásti systému. Pokud jste si mysleli, že Windows Phone je systém, který byl kompletně od základu napsán jen pro mobily, tak vás nyní přesvědčíme, že tomu tak není. Mnohým uživatelům se objevila chybová hláška, která je minimálně vtipná a napovídá, že systém běží na upraveném kernelu Windows NT, nebo aspoň využívá některé jeho části. Konkrétně byla pozorována na Windows Phone 8.

Pokud se podíváte pozorně, tak systém chce po majiteli, aby vložil instalační disk pro opravu počítače. To samozřejmě nejde, jelikož mobil nemá takovou možnost. Zpočátku se myslelo, že je jedná o podvrh, ale následně se začaly objevovat další zprávy, které reportovaly stejnou chybu. Zřejmě v Microfostu zapomněli upravit některé chybové hlášky, ale je možné, že se v systému skrývají další perličky.

Zdroje: pocketnow.com, wmpoweruser.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Matouš Sloboda

13. 1. 2013, 13:00

Nechtěl jste spíše napsat místo:“že systém běží na upraveném kernelu Windows NT“ „že systém běží na upraveném kernelu Windows RT“

A BSOD to má taky? :D

maličkost, co vy víte? třeba WP umí  při USB host připojit i optickou mechaniku :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim