reklama

Vodafone spustil LTE v Praze

Vodafone spustil LTE v Praze
2013-01-17T17:08:56+02:00
• 17. 1. 2013

První byla společnost O2, která začátkem léta oficiálně spustila LTE jižně od Prahy. O pár měsíců později se k O2 přidal i T-Mobile, místem činu se stala Praha 4. Po kratší odmlce se LTE dočkali i obyvatelé Mladé Boleslavi a my jsme otestovali, jak dobře funguje. S novým rokem přichází i třetí 4G síť a na svědomí ji má Vodafone.

Pokryté území je zatím velice malé a dá se říci, že se jedná pravděpodobně o jakousi formu beta testu. Lokality, kde vyvolení mohou síť otestovat, jsou Fuel (kavárna) a One Net centrum. Pokud netušíte, kde to je, tak jinými slovy se jedná o část sídla společnosti Vodafone na Vinohradské ulici v Praze 10.

Nabídka je dostupná pouze pro zaměstnance společnosti a rychlost stahování může být až 70 Mbit/s, což je necelých 9 MB/s. Rychlost uploadu může dosáhnout až hodnot okolo 40 Mbit/s, což je oproti stávajícím 3G sítím až 8x více.

Možnost spustit LTE získala společnost Vodafone po tzv. neutralizaci kmitočtových přídělů, kterou jim ČTÚ přiznal na podzim loňského roku. Stejný proces musely podstoupit i další dvě konkurenční společnosti, ovšem obě (T-Mobile a O2) podaly žádost o pár měsíců dříve.

Zdroj: iostudio.cz

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Android programátor, co se zajímá o nejrůznější mobilní technologie a sítě.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat