reklama

ProjectN7 – Když Nexus 7 vládne vašemu autu video

ProjectN7 – Když Nexus 7 vládne vašemu autu [video]
2013-01-28T10:00:46+02:00
• 28. 1. 2013
3

ProjectN7 jasně říká, že se jedná o další možnost využití referenčního sedmipalcového tabletu od Googlu. Možná si vzpomínáte, že jsme již psali o Nexusu 7, který se začal používat ve vytuněných autech, ale tentokrát se daným využitím začal zabývat koumák, který si chtěl vylepšit své auto Toyota Celica z roku 1995.

Využil Nexus 7 a napevno jej zabudoval do palubní desky, která musela projít taktéž úpravou. Nejde jen o jednoduchou instalaci do celé přístrojové desky. Došlo i na úpravu tabletu, kde musel @mr_bridger propojit tablet s dalšími součástmi auta. Například mohu uvést vyvedení USB mimo tablet nebo propojení s rádiem.

Zajímavostí je, že se displej tabletu se aktivuje po nastartování auta, takže nebudete muset nějak obtížně mačkat tlačítko, které je stejně ukryto v palubní desce. Aby se nejednalo jen o zabudování Nexusu 7, tak i uživatelské prostředí doznalo změn. Primárně použil Nova Launcher spolu s widgety UCCW a Simple Text. Další aplikaci, kterou v této úpravě používá, je Tasker. Je zapotřebí k tomu, aby se displej rozsvítil při začátku nabíjení, což nastane při nastartování auta. Můžete se podívat, jak tato úprava funguje, ale i sám autor upozorňuje, že v autě bylo -5 °C, takže reakce byly pomalejší.

Zdroje: plus.google.com, landoftechnology.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Je možné někde sehnat nějaký postup jak lze takovýmto způsobem zabudovat nexus i do jiných vozů?

Přemysl Vaculík

VIP 28. 1. 2013, 16:59

Postupy spíše nejsou. Je to o nápadu a umu. 

Jan Havič

29. 1. 2013, 19:34

kompletní postup http://landoftechnology.com/2013/dash-mounting-a-nexus-7-projectn7/ vzhled http://landoftechnology.com/2013/the-nexus-7-in-car-ui-guide-projectn7-by-mr_bridger/

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim