reklama

Google Plus získává nové notifikace, správu komunit a další novinky

Google Plus získává nové notifikace, správu komunit a další novinky
2013-01-31T06:36:52+01:00
• 31. 1. 2013

Aplikace Google Plus ještě není zdaleka dokonalá, ale je vidět, že v Googlu na ní pracují. Dnešním dnem se mění notifikace, což je asi největší změna, která je spíše kosmetická, ale rozhodně se dá brát pozitivně. Doposud jsme byli zvyklí, že veškerá oznámení se objevují společně s nabídkou vlevo. Tentokrát se přesouvají na opačnou stranu a budete si je moci zobrazit samostatně.

Tím se samozřejmě mění i ukazatel počtu notifikací, který se stejně přesunul. Možná se jedná o drobnost, ale velmi mě potěšila. Prakticky jsem se zbavil neustálého skrolování v nabídce. Pokud jste si všimli, tak navíc nedochází k posunu obsahu, notifikace jej jen překrývají.

Menší ale významnou novinkou je funkce pro správu komunit. Pokud jste moderátoři, tak jste si mohli všimnout, že si Google Plus hlídá spam. Následně můžete příspěvek povolit nebo jej nechat odstranit. Nově se tato funkce přesouvá do aplikace, kde nyní budete moci vykonávat menší údržbu. Navíc je zde možnost správy moderátorů a členů komunit, kde nyní můžete povyšovat členy, snižovat je na pozici obyčejných členů nebo je dokonce vyhodit z komunity.

Další novinka se týká příspěvků, kde nyní konečně můžete vložit odkaz na nějakou stránku. Následně se vám zobrazí náhled a jakoby běžné vložení do příspěvku, jak jsme zvyklí z běžné stolní verze. Stačí si zkopírovat URL adresu do schránky a při vkládání ji aplikace automaticky vloží, takže se nemusíte o nic starat.

logo-app Google+ Google LLC Zdarma ANDROID

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat