reklama

G Cloud Backup: jednoduše na zálohu dat ve vašem Androidu

G Cloud Backup: jednoduše na zálohu dat ve vašem Androidu
2013-01-28T08:45:59+01:00
• 28. 1. 2013

G Cloud Backup je zajímavá aplikace, která dokáže automaticky zálohovat vaše data, jako jsou kontakty, log hovorů, SMS zprávy, fotky a mnoho dalšího, do úložiště na internetu. Nejedná se o aplikaci vyvíjenou společností Google, ačkoliv na to název tak trochu poukazuje. Po instalaci aplikace provedeme registraci, díky které získáme 1 GB prostoru k ukládání dat jako základ.

Aplikaci tvoří tři části: Dashboard, Data a Restore. V sekci Dashboard vidíme, kdy proběhne další plánovaná záloha, dále využití přiděleného prostoru, historii plánovaných záloh a počet položek v záloze obsažených.

V sekci „Data“, máme zobrazen přehled toho, které oblasti jsou do zálohy zahrnuty a které můžeme případně přidat.

V sekci „Restore“ pak můžeme vidět přehled položek, které jsou obsaženy v záloze, a jejich zaškrtnutím můžeme provést obnovu.

Aplikace nabízí mnoho možností nastavení. Mezi ně patří mimo jiné volba datového plánu. Zálohy budou probíhat buď jen při připojení k Wi-Fi, nebo i ke 3G síti. Zálohy můžeme rovněž plánovat. K dispozici je nastavení času a dále volba, zdali má záloha probíhat každý den, nebo jen jednou za určitou periodu. Probíhající zálohu můžeme přerušit v případě, že klesne kapacita baterie pod hranici, již lze ručně nastavit. Implicitně je nastavena hodnota 25 %.

G Cloud Backup nabízí podobně, jako ostatní služby tohoto typu možnost navýšení kapacity prostoru. V tomto případě můžete prostor navýšit až na 8 GB, a to tak, že splníte několik kroků. Můžete pozvat své známé, nebo aplikací „lajkovat“ či „tweetnout“, nebo prostě napsat zajímavou recenzi na Google Play a zaujmout vývojáře.  V případě placeného prostoru jsou v nabídce dvě varianty: 16 GB a 32 GB.

logo-app G Cloud Backup Genie9 LTD Zdarma ANDROID
reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim