reklama

Chrome Beta získává experimentální funkce

Chrome Beta získává experimentální funkce
2013-01-25T06:37:20+01:00
• 25. 1. 2013
1

Když Google nedávno vypustil druhou verzi prohlížeče Chrome s přívlastkem Beta, tak se mnozí ptali, proč jsou vlastně dva webové prohlížeče pro  Android. Někteří z vás jistě znají odpověď, ale pro ostatní jen dodám, že beta verze slouží pro testování a vývoj nových funkcí. Samozřejmě se zde také vylepšuje celkový chod prohlížeče a hledají se případné chyby. Vše je děláno proto, aby finální verze byla odladěná. Jedná se o vítaný přístup, jelikož po nějakou dobu samotný vývoj Chromu pro Android stagnoval.

Pokud jste si mysleli, že se budete setkávat jen s nějakým vylepšení v Chrome Beta, nebo bude obsahovat funkce dle vývojářů, tak mám pro vás dobrou zprávu. S nejnovější aktualizací totiž prohlížeč získává experimentální funkce, ale nenajdete je jen tak v nastavení nebo v nabídce. Byl zde využit stejný postup jako v normální „stolní“ verzi Chrome.¨

Do adresního řádku v Chrome Beta zadejte: chrome://flags

Tímto způsobem se dostane na stránku, která obsahuje nejrůznější experimentální funkce, které se teprve testují a není u nich zaručená funkčnost. Je zde samozřejmě varování, že je zkoušíte na vlastní nebezpečí, takže buďte opatrní. Neměla by hrozit ztráta dat, ale možná se stane prohlížeč více nestabilní. Pokud se ale pustíte do testování některých možností, tak rozhodně přispějete k vývoji.

Ne všechny položky v tomto seznamu jsou přístupné pro mobilní verzi. Některé můžete aktivovat a jiné ne. Překvapilo mě, že je tato část přeložena do češtiny, takže si můžete přečíst, co jaká funkce dělá. Nebudu zde vypisovat nebo upozorňovat na všechny položky, seznam je pěkně dlouhý, takže stačí zadat adresu a můžete se pustit do testování.

logo-app Chrome Beta Google Inc. Zdarma ANDROID

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

DavidPetr

22. 2. 2013, 10:26

No, je ale škoda, že tam nejsou i experimentální funkce z desktopového Chromu…
http://objevit.cz/znate-skryte-a-experimentalni-funkce-prohlizece-chrome-t21338

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim