reklama

Samsung – rekordní zisky za Q4 2012

Samsung – rekordní zisky za Q4 2012
2013-01-25T07:27:34+01:00
• 25. 1. 2013

V tomto období se většina výrobců mobilních zařízení chlubí svými zisky za 4. kvartál minulého roku, který především reflektuje jejich úspěch v období Vánoc. Korejská společnost uveřejnila své zisky a jednoduše ohlašuje, že se jí opět dařilo. Celkové výnosy činí 52.45 miliard dolarů a zisk z toho je 8.84 miliard dolarů. Pokud tato čísla srovnáme s předchozím čtvrtletím, tak došlo k nárůstu o 10 %. O 89.3 % si polepšil v porovnání se stejným obdobím za rok 2011.

Je zde také celkové číslo, které uvádí, že za celý rok 2012 Samsung vydělal 27.18 miliard dolarů. Je evidentní, že se společnosti velmi daří, ale nejedná se jen o prodej mobilních telefonů. Právě divize Samsung Mobile Communications zaznamenala 4% navýšení v porovnáním s předchozím období, kde se nejvíce zasloužili zařízení Galaxy S III a Galaxy Note II. Zde také musíme započítat divizi na výrobu polovodičů, která si může připsat k úspěchu navýšení 39 %. Vydělala 1.33 miliardy dolarů.

Samsung více méně oznámil, že všechny sektory vykazují vzestup v ziscích. Toto sílení postavení na trhu, když tomu připočteme i prvenství ve světě mobilů a smartphonů, dává tak trochu nový vítr do plachet. Korejská společnost se nechala slyšet, že následující top model pro rok 2013 by měl být ještě úspěšnější. Firma očekává, že jen za první měsíc se prodá 10 miliónů kusů modelu SGS IV.

Nemůžeme se ubránit srovnání s největším rivalem, kterým je samozřejmě Apple. V této oblasti má Samsung co dohánět, jelikož jablečná společnost vykázala zisk v hodnotě 13.1 miliardy dolarů. Je nutné si uvědomit, že Samsung má daleko širší nabídku zařízení a větší působnost. Bohužel to nestačí a stále se nemůže dotáhnout na Apple.

Zdroje: engadget.com, theverge.com, ubergizmo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim