reklama

Britské O2 bude prodávat telefony bez přibalených nabíječek

Britské O2 bude prodávat telefony bez přibalených nabíječek
2013-01-22T13:00:54+01:00
• 22. 1. 2013
3

Britský mobilní operátor O2 udělal zajímavý průzkum. Cílem bylo zjistit, kolik zákazníků doopravdy potřebuje k telefonu přibalenou nabíječku. V jejich prodejnách prodávali telefon HTC One X v balení bez nabíječky, ale obsahoval USB kabel sloužící k propojení telefonu s počítačem. Na skutečnost , že nabíječka není součástí balení byl zákazník upozorněn a v případě potřeby měl možnost si nabíječku dokoupit.

Společnost O2 očekávala, že 70 % zákazníků nebude nabíječku potřebovat. Výsledky průzkumu předčily očekávání. Počet zákazníků, kteří si vystačili s obsahem balení, vzrostl na 82 %. Důvod je prostý, většina zákazníků již pravděpodobně nějakou nabíječku vlastní, a tak nepotřebovali další.

Společnost O2 chtěla tímto průzkumem poukázat na skutečnost, že jen v Británii je odhadem 100 miliónů nepoužitých nabíječek, na které byly zbytečně vynaloženy výrobní prostředky. Většina z nich stejně nakonec končí na skládkách. Vzhledem k tomu, že se v Británii prodá za rok zhruba 30 miliónů telefonů, je toto číslo důvodem k zamyšlení, zdali opravdu musí být nabíječka součástí balení každého telefonu. Společnost O2 se rozhodla v tomto zajímavém počinu pokračovat a od roku 2015 chce v Británii nabízet telefony bez přibalené nabíječky. Dle mého názoru se jedná o výborný nápad, který by měl být rozšířen i do ostatních zemí. Přeci jen jde o naše životní prostředí.

Zdroj: mobileburn.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Lukáš Kadletz

22. 1. 2013, 20:27

Já s tím souhlasím. Nyní má velká většina telefonů stejné rozhraní a to micro USB, tento standard má vždy stejné napětí a to 5V, jen maximální odběr se může lišit (500 – 1000mA), takže tuto možnost určitě vítám a těším se, až ji budou aplikovat i prodejci v ČR.

Já s tím tedy vůbec nesouhlasím, často měním mobilní telefony a pokaždé mám nabíječku. A pokaždé ji používám. Každý telefon má nabíječku s jiným napětím. 

Dříve to taky bylo. Dnešní telefony mají nařízeno od EU mít microUSB konektor, který má normované napětí 5V. Rozdíly jsou akorád v proudových hodnotách, které mají vliv akorád na rychlost nabíjení. Výjimkou je Apple, který ovšem nabízí originální redukci.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim