reklama

LG poráží Apple na americkém trhu, Samsung ale stále vede

LG poráží Apple na americkém trhu, Samsung ale stále vede
2013-01-22T12:30:24+01:00
• 22. 1. 2013
1

Před několika měsíci byla objevena zpráva společnosti Samsung, která byla zaměřena na firmu LG. Uváděla, že by se tento korejský konkurent mohl stát třetím největším výrobcem smartphonů na světě. V tomto týdnu LG zveřejnilo zprávu, v které oznamovala, že poráží na americkém trhu společnost Apple v počtu prodaných mobilních telefonů. Nevěnovali jsme jí takovou pozornost, jelikož závěry nepocházely od nezávislé agentury.

Ne dlouho na to se objevila jiná zpráva, tentokrát od nezávislé firmy Counterpoint Research, která jen potvrdila to, co LG tvrdilo v týdnu. Obě zprávy jsou si velmi podobné a z nich vyplývá, že LG obsadilo 13 % amerického trhu v počtu prodaných smartphonů za měsíc prosinec, čímž získává druhé místo mezi výrobci. Nejedná se o dostatečný vzorek dat, dle kterého by se dalo hovořit o nějaké porážce konkurence, ale právě tento vánoční měsíc stoupají prodeje do výšin. Společnost zároveň oznámila, že prodala celkově 1 milión modelů Optimusu G. S největší pravděpodobností se zasloužil o druhé místo právě model Nexus 4.

První místo obsadila společnost Samsung s 33 %, 3. pozice patří Applu s 12 %,  na 4. místě najdeme Motorolu s 9 % a páté místo patří firmě HTC s 8 % trhu. Pokud se ale zároveň podíváme na odhady prodejů společnosti Apple, tak se jedná možná o trochu divné závěry dvou průzkumů trhu. Je zde samozřejmě rozdíl v časovém úseku, jelikož odhady se vztahovaly u Applu na poslední kvartál. Kdežto tato čísla se zaměřují výhradně na jeden měsíc. Budeme si muset počkat na další nezávislý průzkum, který potvrdí nebo vyvrátí toto pořadí výrobců.

Bohužel se tato čísla týkají jen amerického trhu, který je sice významný, ale nedá se dle něj usuzovat celkové pořadí na celém světě. Bezpochyby Samsung obsadí první místo, ale následné pořadí je poněkud nejasné. Apple bude figurovat v horní části, ale jestli jej někdo sesadí z pozice nebo si polepší, tak to je zatím těžké odhadovat.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Adam Ďuriček

22. 1. 2013, 16:18

no řekl bych že je to logické, vždyť Apple prodává pouze jeden highendový model – resp. prodává modely 3, ale všechny jsou cenově vysoke, takže je logické, že ostatní firmy jich prodají víc, když mají širší portfolio :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim