reklama

5 aplikací ze storu: Bezplatné hry pro Android

5 aplikací ze storu: Bezplatné hry pro Android
2013-01-23T10:00:56+01:00
• 23. 1. 2013

Dnes jsem si pro vás v rámci seriálu 5 aplikací ze storu připravil hry pro Android. Všechno jsou to mé oblíbené tituly a u každé jsem udělal minirecenzi.

POU

O této hře musel slyšet snad každý, momentálně je to nejpopulárnější aplikace na celém Google Play. A pokud jste o ní neslyšeli, nabízím vám krátký popis. Jde o to, že máte svého mazlíčka jménem Pou, kterého si můžete přizpůsobit, jak chcete. Můžete mu například dokoupit oblečení nebo změnit jeho barvu. O Poa se musíte také starat: krmit ho, mýt ho, udržovat jeho zdraví, dávat ho spát a v neposlední řadě si s ním hrát. K dispozici je sada miniher jako například piškvorky nebo skákání do výšky. Hra v mnohém připomíná kdysi populární Tamagochi, kde jste se také starali o svého virtuálního mazlíčka. Pou dále nabízí i interakci s ostatními hráči, které můžete navštívit, hrát si s jejich drahoušky a také  „lajknout“ jejich Poa. Co se mi také moc líbí, je možnost zálohovat si Poa na internet (často přeinstalovávám telefon).

Tento titul velmi zaujal. Vede u mě zvláště svými návykovými minihrami a bohatými možnostmi přizpůsobit si svého mazlíčka. Doporučuji alespoň vyzkoušet. Hru jsem testoval na Androidu, ale existuje i verze pro iOS, ta je však placená.

logo-app Pou Zakeh Zdarma ANDROID

SUBWAY SURFERS

Velmi návyková hra s výbornou hratelností.  Máte za úkol utíkat před policistou kolejemi pro podzemku, kde překonáváte různé překážky a po čase proti vám jezdí vlaky, kterým se musíte vyhýbat. Přitom sbíráte peníze, za které si kupujete různá vylepšení. Grafika je poměrně kvalitní a stylizovaná, je taktéž optimalizovaná i na HD displeje. Subway Surfers zabaví na dlouhé hodiny a jen tak neomrzí. Jako bonus autoři vydávají neustále aktualizace a o Vánocích jsme se mohli dočkat speciální verze, kde se hra přesunula do prostředí New Yorku.

logo-app Subway Surfers Kiloo Zdarma ANDROID

HILL CLIMB RACING

Další moje oblíbená hra, u které jsem se strávil několik hodin. Vaším úkolem je dojet autem co nejdál, po cestě sbíráte zlato, které získáváte za skoky a různé triky. Za ně si poté kupujete vylepšení svých vozidel či nové tratě. U vozidel lze vylepšovat motor, odpružení, pneumatiky a ovladatelnost/přítlak. Dnes již nalezneme ve hře 7 vozidel – včetně motorek a tanku. Jezdíte na osmi tratích – například na poušti nebo i na měsíci. Musím pochválit dobrý fyzikální model, vozidla se chovají přesně podle vašeho očekávání.

Hill Climb Racing jsem dohrál (rozuměj, získal všechny tratě a vozidla s maximální úrovní vylepšení) a stále ji dodnes občas hraji. Zabaví opravdu na dlouhé hodiny.

logo-app Hill Climb Racing Fingersoft Zdarma ANDROID

JETPACK JOYRIDE

Jetpack Joyride je titul od tvůrců hry Fruit Ninja. Ovládáte v něm panáčka s raketovým motorem na zádech a úkolem je opět sbírání mincí, za které nečekaně nakupuje různá vylepšení. K dispozici máte obrovskou škálu vozidel, která získáváte sbíráním bonusů ve hře. Dále jsou zde různé mise, jejichž plněním se vám nabízí další a další úrovně. Hratelnost je špičková a hru můžu jen doporučit.

logo-app Jetpack Joyride Halfbrick Studios Zdarma ANDROID

TAMAGO

A na závěr tu mám takovou specialitku. Tamago je opravdu velmi jednoduchá hra. Jde jen o klikání na vajíčko, které se má údajně po 1 000 000 kliknutí rozbít. Osobně jsem klikal a klikal a po 150 000 kliknutí mě to přestalo bavit, ale ta motivace, když nevíte, co se z vajíčka vyklube, je stále velká a nutí vás to „hrát“ ve dne v noci. Svůj nahraný výsledek můžete sdílet na všechny možné sociální sítě a pochlubit se tak, kolik už máte naklikáno.

logo-app TAMAGO BAIBAI, Inc. Zdarma ANDROID

Všechny dnes recenzované hry byly spíše takové oddechovky. Nic extra náročného na hraní. Osobně preferuji tento žánr nejvíce a baví mě to pomalu více než kdejaké střílečky.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim