reklama

Sony Xperia E pro nenáročné

Sony Xperia E pro nenáročné
2012-12-05T13:59:55+01:00
• 5. 12. 2012

Sony nám dává o sobě neustále vědět. Dnes se vám představí chytrý telefon Xperia E, který je poslední zástupce této značky tohoto roku. Xperia E je přesně zaměřená na nenáročné uživatele, kteří hledí na cenu a jednoduchost. Při uvedení na trh vkročí se systémem Android Jelly Bean a s nadstavbou Sony.

Kvůli ceně nelze čekat žádné zázraky v oblasti hardwaru, proto nikoho nezaskočí pouze jednojádrový procesor o frekvenci 1 GHz. Interní paměť telefonu je 4 GB, ale naštěstí je zde možnost rozšíření kapacity o microSD kartu. TFT displej o uhlopříčce 3,5 palce s povrchovou úpravou proti poškrábání nabídne rozlišení 320 x 480 pixelů. Kapacita baterie je průměrných 1530 mAh. Telefon disponuje mnoha technologiemi, mezi kterými jsou zajímavé především HD Voice, audio technologie xLOUD™ a bezdrátová technologie DLNA. Rozměry jsou 113,5 x 61,8 x 11,0 mm a k dispozici bude ve třech barevných variantách – černé, bílé a růžové. Dostupnost je očekávaná na začátku příštího roku a očekáváme cenu do 4 000 Kč.

„Spotřebitelé, kteří chtějí udělat svůj první krok do světa chytrých telefonů Xperia, nemohou s telefonem Xperia E udělat chybu. Je to ideální telefon pro ty, kteří hledají vysokou kvalitu a funkce obvykle spojované s vyšší třídou chytrých telefonů s operačním systémem Android, ovšem za dostupnou cenu,“ uvedl Calum MacDougall, ředitel Xperia marketingu společnosti Sony Mobile Communications.

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim