reklama

Nové vozy Hyundai si jednoduše otevřete telefonem díky NFC

Nové vozy Hyundai si jednoduše otevřete telefonem díky NFC
2012-12-29T10:01:03+01:00
• 29. 12. 2012

NFC technologie se již stává běžnou součástí našeho života. Téměř každý významný výrobce mobilních telefonů tuto technologii implementuje do svých zařízení. Jihokorejská automobilka Hyundai se rozhodla touto technologií vybavit své budoucí vozy. Connectivity Concept je to, co ukazuje blízkou budoucnost v ovládání různých funkcí automobilu prostřednictvím vašeho telefonu či tabletu.

Hyundai chce tento koncept zpřístupnit širokému spektru svých zákazníků. Díky NFC implementované do vozů bude moci řidič díky smartphonu například odemknout či zamknout auto a bude moci synchronizovat veškerý obsah. Tím se myslí třeba hudba, telefonní kontakty, volby rozhlasových stanic či nastavení profilu s centrálním počítačem umístěným v palubní desce.

Výhodou bude i víceuživatelské rozhraní, díky kterému za předpokladu, že autem bude jezdit více lidí, si bude každý moci nastavit své vlastní uživatelské preference. Každý si tak bude moci uložit například pozici sedadla či zpětných zrcátek apod.

Jednoduše váš telefon vložíte do středové konzole, kde dojde ke spárování s palubním počítačem a o nic víc se již nebudete starat. Tento palubní počítač bude mít i zabudovanou bezdrátovou nabíječku, která bude schopna váš telefon nabít, pokud to bude přístroj podporovat. Společnost Hyundai doufá, že by NFC technologii do svých vozů mohla nasadit do roku 2015. Na takovýto komfort si tedy ještě budeme muset nějaký ten rok počkat, ale to čekání bude stát za to, nemyslíte?

Zdroj: bgr.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim