reklama

Do Nokie potečou peníze od RIMu

Do Nokie potečou peníze od RIMu
2012-12-22T12:00:59+01:00
• 22. 12. 2012

Nedávno jsme se dozvěděli, že Nokia vytáhla do boje proti RIMu kvůli patentům kolem Wi-Fi. Jedno rozhodnutí mohlo způsobit poměrně závažné ohrožení nadcházející události kanadského výrobce. Pokud by Nokia neustoupila, tak mohla kompletně zastavit prodej jakéhokoliv BlackBerry zařízení.

To se samozřejmě RIMu nelíbilo a raději zasedl ke společnému stolu, kde začalo vyjednávání ohledně nové licenční dohody, která by celý spor utišila. Netrvalo to dlouho a obě firmy se dohodly na finančním vyrovnání a RIM bude muset platit za používání patentů Nokie.

Bohužel neznáme kompletní čísla a ani netušíme, jestli se jedná o významnou částku. Rozhodně mohu pochválit oba výrobce, jelikož dlouholeté spory nikomu neprospívají a hlavně pak zákazníkům. Naneštěstí se jedná o zvláštní typ vítězství, jelikož se pouze přelévají finance, které jsou potřeba na obou stranách.

Nokia musí prodávat majetek, aby měla nějakou hotovost. Menší finanční tok od RIMu ji zajisté pomůže, ale nevytrhne trn z paty. Bohužel RIM je ve finančních problémech a spoléhá se na 30. ledna. Vsází na úspěch, který ovšem není jistý. Toto finanční pouštění žilou může být dosti nebezpečné, takže můžeme jen doufat, že tyto platby nic neohrozí.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim