reklama

Nokia popřela spekulace o vývoji telefonů s Androidem

Nokia popřela spekulace o vývoji telefonů s Androidem
2012-12-04T14:36:35+02:00
• 4. 12. 2012
2

Je to pár dní zpět, co vám kolega Přemek Vaculík přinesl článek s informacemi, které si pohrávaly s myšlenkou spojení Nokie a operačního systému Android. Nejedno srdce androiďákovo  po přečtení tohoto článku zaplesalo. Jen si to představte – Lumia 920, hardwarový skvost, poháněná nejnovějším Androidem není zas až tak úplně k zahození, že? Mně osobně by se tato myšlenka líbila a rozhodně bych zvažoval pořízení takového stroje. Bohužel svět mobilních technologií je plný spekulací a odhadů, co nového ten který výrobce přinese a díky tomu je to svět nadmíru dynamicky se rozvíjející, ale také plný zvratů a náhlých změn. Ty z vás, kterým svitla naděje, že by spojení Nokie a Androidu mohlo být reálné, asi nyní zklamu, jelikož se nic takového nekoná.

Alespoň ne v dohledné době. Nabídka pracovní pozice, která se objevila na síti LinkedIn, sice dávala prostor k horlivým spekulacím, že Nokia plánuje nějakým způsobem použít zkušenosti linuxových expertů pro vývoj svých produktů, nicméně jak se ukázalo, nakonec se nejedná o využití pro vývoj mobilních zařízení s Androidem. Nokia sama prostřednictvím slov Douga Dawsona, který má na starosti vztahy s medii, uveřejněných na Twitteru, tyto spekulace popřela. Cílem pracovní nabídky, která se objevila, bylo získání odborníka, který by měl na starosti vývoj HERE Map pro platformy Android a iOS.

I přes všechny naděje, že bychom se mohli dočkat zvratu, který by jistě zamával s mobilním trhem vůbec a způsobil nejednu vrásku na čele konkurence, se žádná revoluce nekoná. Nokia, jak se zdá, půjde dál po svém vydlážděném chodníku a Android jí bude zřejmě na ještě hodně dlouhý čas zapovězen. Do jaké míry je toto pravdou a do jaké míry je to jen další spekulace z mnoha, která opět trochu zvedla pozornost kolem finského výrobce, se necháme překvapit. Koneckonců svět mobilních technologií je stálým zdrojem překvapení a očekávání.

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Peter Pavlovič

4. 12. 2012, 15:24

úprimne.. 920 s Androidom by bol zabiják ;)

Jiří Malý

4. 12. 2012, 15:19

No v kontextu s touhle zprávou http://zpravy.e15.cz/byznys/technologie-a-media/nedostatek-financi-donutil-nokii-prodat-svou-centralu-937804 by to možná měli ještě zvážit :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat