reklama

Ericsson žaluje Samsung za porušení patentů

Ericsson žaluje Samsung za porušení patentů
2012-12-04T12:15:17+01:00
• 4. 12. 2012

Když se řekne patentová válka, tak se vám většinou vybaví společnosti Samsung a Apple. Jak se zdá, tak na korejského výrobce má zálusk i společnost Ericsson, která stále existuje, byť se již nevěnuje výrobě mobilů. To samozřejmě neznamená, že nemá velký podíl na existenci současných smartphonů. Sama má ve svém držení mnoho patentů, které jsou důležité ještě v dnešní době.

Vedení firmy Ericsson se rozhodlo podat žalobu na Samsung u U.S. International Trade Commission (ITC) pro porušení několika patentů. Do celého sporu jsou zahrnuty smartphony jako Galaxy S 3, Galaxy Note, Galaxy Tab 7.7 nebo i televize. Patenty se konkrétně týkají technologií pro bezdrátovou komunikaci, RF, GSM, GPRS, EDGE, W-CDMA, LTE, a 802.11 Wi-Fi.

Cílem je pozastavení prodeje některých modelů v USA, byť se nejedná o primární důvod. Sám Ericsson uvádí, že je to jen první krok, který má vést k podepsání licencí a náhrad za používání těchto technologií. Zastavení prodeje požadují jen z toho důvodu, aby celý proces urychlili ve svůj prospěch.

Je zřejmé, že tu jde jen o peníze a podepsání dohod. Ericsson by nic nezískal tím, že by se nějaké korejské mobily neprodávaly na americkém trhu. Důvodem k této žalobě má být také neschopnost se shodnout nad FRAND dohodou kolem všech patentů. Samsung celé dění komentoval tak, že si Ericsson nárokoval až nepřijatelně vysoké poplatky, a proto musel zamítnout jakoukoliv dohodu. Nyní se tedy rozběhne další soudní kolečko a Samsung pravděpodobně zaměstná další desítky právníků.

Zdroje: reuters.com, computerworld.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim