reklama

Mobil pro seniory z Japonska míří do Evropy

Mobil pro seniory z Japonska míří do Evropy
2012-12-30T10:13:12+01:00
• 30. 12. 2012
1

Asi před půl rokem jsem vás informoval o prvním lepším smartphonu, který je určen výhradně pro seniory. Jmenuje se NTT DoCoMo Raku Raku a vyrábí jej Fujitsu pro japonského operátora NTT DoCoMo. Hlavní výhodou tohoto modelu je právě upravený systém Android 4.0, který byl zahalen do specifického kabátu.

S touto úpravou se jedná o jediný prodávaný smartphone pro seniory. Ti zatím mohli vybírat pouze z hloupých mobilů. Nyní sám víceprezident Fujitsu řekl, že tento mobil plánují prodávat i mimo Japonsko. Konkrétně se zmínil o dovozu do USA a Evropy. Bohužel nebyl více specifický, co se týče evropských zemí. Samozřejmě nyní přijde na řadu vyjednávání s operátory, ale jedná se o tak unikátní mobil, že se může objevit i u nás. Už jen z reklamního hlediska se jedná o zajímavý kousek.

Pokud se k nám dostane, tak vám nabídne 4palcový displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, 8.1MPx zadní fotoaparát a 3.2MPx přední kamerku. Jak již bylo zmíněno, tak je vybaven Androidem 4.0, který bude využívat jednojádrový procesor s taktem 1.4 GHz. Prozatím netušíme ani samotnou cenovku, ale vzhledem k specifikacím nemusí být vysoká. Náš soukromý odhad se pohybuje kolem 3500 Kč, pokud by se objevil u operátorů.

Samozřejmě nyní budete namítat, že stejného seniorského mobilu můžete docílit launcherem BIG Launcher. My vám to nebereme a možná se jedná o jednodušší variantu, ale jsou tu nesporné výhody v mobilu, který byl již od začátku celkově vytvořen pro starší generaci.

logo-app BIG Launcher Easy Phone DEMO BIG Launcher Zdarma ANDROID

Zdroj: slashgear.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pokud seniorem myslíte věk 60+, pak žádný dotykáč nechtějí. Pochopte konečně, že sebevětší úpravy homescreenu jim HW tlačítka nenahradí.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim