reklama

LG Google TV: První modely už na veletrhu CES 2013

LG Google TV: První modely už na veletrhu CES 2013
2012-12-29T11:00:57+01:00
• 29. 12. 2012

Když Steve Jobs ve své autobiografické knize poprvé zmínil integrované televize, tak společnost Apple jako první přijde na trh s tímto ojedinělým druhem zařízení. Jenže Google se zdá být v této hře o krok na před a údajně už v lednu roku 2013 chystá na veletrhu CES ve spolupráci s LG představit platformu s názvem Google TV, a to na integrovaných televizorech od jmenovaného výrobce.

Korejský výrobce prvotně oznámil představení nové Google TV až na polovinu roku 2013, ale finišující práce zřejmě dovolí ukázat první modely už na veletrhu CES v Las Vegas. Google TV by měla postupně přijít v několika velikostech, přesněji ve 42, 47, 50, 55 a 60 palcích.

Z původního záměru, prodávat Google TV jako samostatný set-top-box, sešlo a celá technologie nakonec bude obsažena již v samotném televizoru. Kromě spouštění Google obsahu prostřednictvím IPTV budou nové LG televizory také disponovat patentovými technologiemi LG, jako je například dálkový ovladač s QWERTY klávesnicí.

Příští se rok Google TV představí už ve verzi 3.0 a bude například obsahovat funkci rozpoznávání hlasu, Quick Guide, OnLive a Prime Time. Google TV umožní uživatelům sledovat obsah a současné mít přístup i k dalším službách. Možná se zde dočkáme i Google Now.

Bohužel nejsou známy žádné další podrobnosti týkající se této novinky a budeme si tedy muset počkat dva týdny do začátku veletrhu CES. Vzhledem k prvním informacím, které jsou známy, může mít tento druh elektroniky potenciál a změnit průmysl s televizory.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim