reklama

LG Google TV: První modely už na veletrhu CES 2013

LG Google TV: První modely už na veletrhu CES 2013
2012-12-29T11:00:57+02:00
• 29. 12. 2012

Když Steve Jobs ve své autobiografické knize poprvé zmínil integrované televize, tak společnost Apple jako první přijde na trh s tímto ojedinělým druhem zařízení. Jenže Google se zdá být v této hře o krok na před a údajně už v lednu roku 2013 chystá na veletrhu CES ve spolupráci s LG představit platformu s názvem Google TV, a to na integrovaných televizorech od jmenovaného výrobce.

Korejský výrobce prvotně oznámil představení nové Google TV až na polovinu roku 2013, ale finišující práce zřejmě dovolí ukázat první modely už na veletrhu CES v Las Vegas. Google TV by měla postupně přijít v několika velikostech, přesněji ve 42, 47, 50, 55 a 60 palcích.

Z původního záměru, prodávat Google TV jako samostatný set-top-box, sešlo a celá technologie nakonec bude obsažena již v samotném televizoru. Kromě spouštění Google obsahu prostřednictvím IPTV budou nové LG televizory také disponovat patentovými technologiemi LG, jako je například dálkový ovladač s QWERTY klávesnicí.

Příští se rok Google TV představí už ve verzi 3.0 a bude například obsahovat funkci rozpoznávání hlasu, Quick Guide, OnLive a Prime Time. Google TV umožní uživatelům sledovat obsah a současné mít přístup i k dalším službách. Možná se zde dočkáme i Google Now.

Bohužel nejsou známy žádné další podrobnosti týkající se této novinky a budeme si tedy muset počkat dva týdny do začátku veletrhu CES. Vzhledem k prvním informacím, které jsou známy, může mít tento druh elektroniky potenciál a změnit průmysl s televizory.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim