reklama

IR-Blue vám ukáže teplotu objektů na smartphonu

IR-Blue vám ukáže teplotu objektů na smartphonu
2012-12-29T13:30:56+01:00
• 29. 12. 2012

Máme tu další díl seriálu Inovace bez legrace. Tentokrát zde máme projekt, o kterém již víme, že získal dostatek fondů na dokončení. Jedná se o IR-Blue, což je zařízení pro iPhony a Androidy, díky kterému budete moci zobrazit teplotu objektů přímo na displeji vašeho zařízení.

Pořízení infrakamery je poměrně nákladná sranda, ale díky této možnosti můžete přeměnit svůj smartphone do menší a méně přesné infrakamery. Toto malé zařízení se umisťuje na záda mobilu vedle kamery a díky spojení bluetooth můžete zobrazit teplotu jakéhokoliv objektu.

V tuto chvílí zařízení komunikuje s mobilem pomocí bluetooth 2 a 4. Zároveň vyžaduje minimální rozlišení displeje 800 x 480 pixelů. V sobě obsahuje 64zónové infraRED senzory, díky čemuž je toto malé zařízení schopné zobrazit teplotu v rozmezí -20 až  300 ˚C. O energii se starají 4 tužkové baterie, takže nebude zbytečně ždímat baterii v mobilu.

V tuto chvíli se pracuje na aplikaci pro Android a také pro iPhony. Jestli si budete chtít sami vytvořit aplikaci nebo ji vylepšit, tak budete mít možnost. Prozatím jsou k dispozici zdrojové kódy pro iOS, ale zanedlouho se objeví i pro Android. Ještě se můžete podívat na praktickou ukázku.

Jak jsem již říkal, tak není potřeba někam spěchat. Projektu sice zbývá několik dnů do ukončení možnosti investovat, ale částku 20 000 dolarů dosáhli tvůrci již po několika dnech. V tuto chvíli mají na kontě přes 100 000 dolarů.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim