reklama

XDA: Bootování z SD u zařízení s procesory Exynos

XDA: Bootování z SD u zařízení s procesory Exynos
2012-12-29T15:15:59+01:00
• 29. 12. 2012

AdamOutler a Rebellos jsou uznávaní hackeři z XDA Developers a přišli s parádním kouskem, který přináší průlomové možnosti. Podařilo se jim na zařízeních s čipy Exynos (Galaxy S III, Galaxy Camera atd.) objevit způsob, jak zavést systém z SD karty. Nejedná se o způsoby chroot či dual boot. Jedná se o zavedení systému s open source zavaděčem.

Díky tomuto kroku budou mít možnost vývojáři obejít uzavřené zavaděče, které Samsung používá a bootovat systém přímo z externí karty, což zatím nebylo možné. Toto sebou přináší veliké výhody, díky kterým bude možno například zdánlivě nefunkční zařízení, které bylo neodborným zásahem uživatele do systému poškozeno, zase obnovit a uvést do provozuschopného stavu. Nabízí se zde také myšlenka, že by díky tomuto objevu bylo možné v zařízení zavádět i jiné alternativní systémy a nejen systémy založené na Androidu.

Jak již bylo řečeno, kromě zařízení založených na čipech Exynos se těmto vývojářům také podařilo bootovat systém z SD karty u fotoaparátu Galaxy Camera. Zde je však potřeba ještě více zapracovat, aby celý proces byl uživatelsky přívětivý. Je velice pravděpodobné, že se dočkáme rozšíření této funkcionality i na dalších zařízeních založených na čipech Exynos.

Co na to říkáte? Není to úžasné? Jen si představte tu možnost, že budete mít váš vyladěný systém uložený na SD kartě a v případě, že by se váš telefon resp. systém rozhodl stávkovat, jednoduše vložíte kartu, nabootujete a jedete dál. Budeme napjatě sledovat další vývoj a už teď se těšíme na další zprávy z XDA. Můžete se také podívat na video, které shrnuje nejlepší „hacky“  roku 2012, které se povedly vývojářům XDA, mezi kterými nechybí ani tento.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim