reklama

GMD Smart Rotate pro Android vylepšuje otáčení obrazovky

GMD Smart Rotate pro Android vylepšuje otáčení obrazovky
2012-12-28T15:48:24+01:00
• 28. 12. 2012
3

Na XDA Developers se objevila zajímavě vyhlížející aplikace, která má vylepšovat systémovou funkci automatického otáčení displeje. Jak jistě víte, otáčení displeje funguje na základě senzorových čidel umístěných v telefonu.

Aplikace GMD Smart Rotate tuto funkci vylepšuje díky zapojení přední kamerky, která má za úkol sledovat pozici vaší tváře a určit tak, jak má být displej orientován. Pokud se rozhodnete zakoupit za 20 Kč verzi Pro, získáte drobné funkce navíc, z nichž je tou nejzajímavější chytrá kontrola stmívání displeje podle toho, zdali se na něj díváte, nebo ne. Pokud přední kamera zachytí váš pohled, displej zůstane rozsvícený. V opačném případě zhasne podle intervalu, který je nastavený. Obě tyto funkce mohou znát uživatelé telefonů Samsung Galaxy S III s nový grafickým rozhraním TouchWiz UX.

Aplikace umí rovněž pro určitou aplikaci pevně nastavit orientaci displeje.  Pokud tedy preferujete, aby se webový prohlížeč otevíral naležato, můžete toto nastavit v seznamu. Dle vývojářů je aplikace otestována na těchto modelech:

  • Samsung Galaxy S
  • Samsung Galaxy S2
  • Samsung Galaxy S3
  • Samsung Galaxy Tab 10.1
  • Samsung Tab 7.7
  • Samsung Note1
  • Samsung Note2
  • Nexus 7
  • Xoom
  • HTC One X

Já jsem aplikaci vyzkoušel na svém SGS II a bohužel nefungovala vždy tak, jak je uváděno. Testoval jsem jak na custom ROM, tak i na stock ROM a musím říct, že na mém zařízení tak úplně nesplnila očekávání.

Pro jistotu jsem se rozhodl otestovat tuto funkci i v novém prostředí TouchWiz, jehož je defaultně součástí, a ani zde polohování snímáním přední kamerkou nefungovalo korektně. Proto, pokud se rozhodnete tuto aplikaci otestovat, určitě dejte vědět, zdali vše fungovalo a jak jste byli spokojeni. Někteří z vás budou namítat, že tyto funkce nejsou nic nového. Jak již bylo psáno výše, nejspíš to budou ti, kteří vlastní Samsung Galaxy III či Note II. Tato aplikace jen rozšiřuje portfolio zařízení, na kterých lze tyto vychytávky používat.

logo-app App Name Developer NEZNÁMÁ ANDROID

logo-app App Name Developer NEZNÁMÁ ANDROID

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Matěj Weber

28. 12. 2012, 16:09

Aplikace není kompatibilní s Nexus 7

Podívejte se na originální thread na XDA, jsou tam další instalační verze ke stažení. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2045240

Matěj Weber

28. 12. 2012, 17:43

Díky :-) a plánujete natočit o této aplikaci nějaké video?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim