Domů » Články » Android »
Rok 2012 byl rok plný novinek a očekávání a nyní už můžeme říci, co se z našich očekávání nesplnilo. Server Phandroid přinesl 5 těch nejočekávanějších událostí a situací kolem Androidu, které se nestaly. Pojďme se na ně společně podívat.
5. Zahájení prodeje prvního Android@Home příslušenství
Již v roce 2011 Google ukázal, jak by mohl Android začít ovládat naše domácnosti a s mnohými věcmi nám pomoci. Systém Android@Home byl tedy ohlášen jako způsob, jak se z vašeho smartphonu stane základna a ovladač automatizované domácnosti. Již jsme mohli vidět, jak lze s pomocí Androidu ovládat žárovky, topení či jak ho spojit s domovním zabezpečením.
O tomto projektu zatím můžeme říci, že skončil dříve, než začal. Sice jsme viděli koncepty žárovek či zvonku ovládaného smartphonem, nic z toho však nebylo vyprodukováno Googlem, či s jeho pomocí.
A jelikož se neobjevilo žádné oznámení o postupu Googlu tímto směrem, nemůžeme říci, jestli se něčeho dočkáme aspoň v příštím roce.
4. Windows Phone jako rovnocenný protivník pro Android
Očekávalo se, že Windows Phone bude v mobilním průmyslu tím hlavním a nejzajímavějším faktorem pro rok 2012. Přestože ve spolupráci s Microsoftem vzniklo plno kvalitních telefonů, jako třeba HTC 8X, nebylo pro ně na trhu dost místa, tudíž se tolik neprosadily.
Mnozí analytici předpovídali, že se WP stane protivníkem pro Android i iOS, ale zatím se tak nestalo. Platforma je ale na dobré cestě a navíc si Lumie už začínají dobývat své místo na trhu. Dočkáme se tedy tohoto nástupu aspoň v nadcházejícím roce?
3. Obnovené zaměření na Google TV
Projekt Google TV byl představen již v roce 2010, ale od té doby se moc nezměnilo. Sice mají tyto televize nyní přístup na Google Play, své aplikace, upravené UI a pár nových výrobců, ale nedalo se zaznamenat žádné větší rozšíření, natož pak zájem o tato zařízení. Dalo by se tedy říci, že vývoj platformy stagnoval a Google zjevně ani neměl chuť to změnit.
Dokonce ani na poslední I/O konferenci nepadla o Google TV zmínka, za to byla pozornost vztažena na Project Glass a poněkud předražený Nexus Q, který toho navíc sám o sobě moc nezvládne. Otázka tedy je, proč Google vrazil peníze do Nexus Q a ne do již rozjetého projektu?
2. Nexusy od všech hlavních výrobců
Ještě než byly do světa vypuštěny letošní Nexusy, spekulovalo se o nové strategii Googlu, co se týče zařízení s tímto označením. Tato strategie měla přinést několik zajímavých zařízení od hlavních výrobců telefonů s Androidem jako např. Sony, LG, HTC.
Pro zákazníky to mělo znamenat možnost širšího výběru zařízení s nejnovější verzí originálního Androidu a jednoduchou a především přímou aktualizací. Tato strategie na papíře vypadala celkem logicky a navíc mohla zamezit pomluvám, že Google spolupracuje jen s jedním výrobcem.
Letos jsme se toho zatím nedočkali, ale vypuštění zařízení Nexus 4, 7 a 10, či již zmiňovaného Q, by však mohlo být prvním krokem k tomuto systému výroby dalších Nexusů. Teď jen můžeme doufat, že se toho v roce 2013 dočkáme.
1. Změny po koupi Motoroly Googlem
V roce 2011 začal s koupí výrobce, který má na svém účtu nejvíce patentů – Motoroly. V roce 2012 byl proces dokončen a byly očekávány velké změny. Především se předpokládalo, že Google začne s vlastní výrobou.
Nic se ale nestalo. Jediné, co bylo následkem této koupě, bylo snižování počtu pracovních míst nebo například odprodej divize na výrobu set-top boxů. O většině patentů by se navíc dalo říci, že byly pro Google k ničemu.
Do teď se k nám dostávaly jen telefony s přízviskem BLUR, které jsme od Motoroly mohli vidět i v předchozích letech. Nyní však víme, že se připravuje něco velkého, tak snad to bude stát za to.
Zdroj: phandroid.com
Domů » Články » Android »
TegraZone přichází na Windows RT
XDA: Bootování z SD u zařízení s procesory Exynos
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Komentáře