reklama

Winulator pro Android, nechť staré hry z WIN 95/98 ožijí

Winulator pro Android, nechť staré hry z WIN 95/98 ožijí
2012-11-29T11:00:21+01:00
• 29. 11. 2012
2

Kolik máte jader ve svém smartphonu? Někteří využívají výkon dvou jader a jiní si libují již na čtyřjádrových procesorech. Bohužel to tím nekončí a na příští rok jsou hlášeny už osmijádrové. Pokud si myslíte, že je to málo, tak Intel plánuje v delším horizontu až 48jádrové. Když se podívám na grafiku dnešních her na mobilních platformách, tak se mnohdy blíží k dokonalosti a vyrovnají se těm počítačovým.

Ovšem je tu i skupina lidí, která tíhne ke hrám z dob, kdy vládly Windows 95 nebo 98. Je to sice dost nostalgické, ale některé herní tituly jsou opravdu dobré a ještě dnes bych si je rád zahrál třeba na cestách. Pokud se podíváte na Play Store, tak můžete najít celkem dost DOS emulátorů, díky kterým si můžete spustit legendární hry. Nyní se ovšem chystá aplikace Winulator, která by vám mohla přinést hry jako třeba Ceasar III.

Ačkoli je emulátor v tuto chvíli ve fázi vývoje, tak se plánuje jak placená, tak i free verze. Vývojářům se podařilo díky různým nástrojům zkompilovat a uzpůsobit tehdejší herní tituly pro platformu Android. Prozatím se každá hra musí prohnat skrze tyto utility, ale již se nechali slyšet, že se hodlají pustit do práce na  just-in-time kompilátoru, díky kterému by se zjednodušil celý proces vedoucí ke hraní.

Jedná se o celkem zajímavý projekt, který by mohl přinést a znovuoživit staré hry na dnešních supervýkonných mobilních zařízeních. Zakoupili byste si Winulator? Jakou hru byste si jako první zahráli? (Jakmile se objeví na Play Storu, tak vás budeme informovat.)

Zdroj: liliputing.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lukáš Biel

29. 11. 2012, 14:51

vzpomínám na starou dobrou Kyrandii, vůbec by mi nevadilo si ji zase zahrát na mobilu :-)

To můžeš už teď – stáhni si na Kyrandii třeba tady http://www.oldgames.sk/en/game/legend-of-kyrandia/downloads/ a spusť ji pod ScummVM, ten najdeš normálně v Google Play. Viz http://www.high-voltage.cz/2012/scummvm-na-tabletu-nexus-7/

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim