reklama

Pixlr Express vs. Pixlr-o-matic. Který si vyberete?

Pixlr Express vs. Pixlr-o-matic. Který si vyberete?
2012-11-24T12:28:23+01:00
• 24. 11. 2012

Nedávno jsem si stáhl do telefonu velice povedené fotomrvítko Pixlr Express. Tato aplikace pochází z dílny Autodesk, který je autorem oblíbené aplikace Pixlr-o-matic. Když jsem tak porovnával tyto dvě aplikace, zpočátku jsem měl problém vůbec zjistit, jak se od sebe liší, když pominu design. Člověka napadne myšlenka, proč vůbec vývojáři vypustili aplikaci, která je prakticky stejná jako již dlouho zavedený Pixlr-o-matic.

Po čase zkoušení a porovnávání jsem dospěl k názoru, že Pixlr Expres je mnohem lepší a nabízí daleko pokročilejší nástroje pro úpravu fotek, než jeho stále populární předchůdce. Obě dvě mrvítka pracují s hodně podobnými filtry a efekty. Zásadní rozdíl mezi nimi je v tom, že Express nabízí kromě efektů také rozsáhlé možnosti úprav fotky jako například rozostření, doostření, oříznutí nebo automatické vylepšení fotografie.  Obě dvě aplikace jsem vyzkoušel a pokusil se udělat malé srovnání.

Úvodní obrazovky se od sebe liší jen graficky. Obě dvě nabízejí rozcestník pro výběr fotky z galerie a pořízení fotky prostřednictvím fotoaparátu. V další úrovni již rozdílů najdeme více. Pixlr-o-matic nabízí pro úpravu fotky aplikaci filtrů, efektů a orámování, a pak následný export fotky buď do galerie nebo sdílení na sociální síť.

Pixlr Express kromě předchozích možností navíc nabízí možnosti úprav, jako jsou barevná selekce, rozostření , úprava barev a kontrastu, odstranění červených očí nebo třeba otočení či oříznutí obrázku. Dále pak nabízí knihovnu filtrů, překrytí a orámování. Obě dvě aplikace pak shodně  umožňují export do galerie nebo na sociální sítě. Co se týče výsledné kvality exportovaných fotek, máte na výběr ze tří možností: Small, Medium a Original.

Právě možnost exportu originální kvality fotek je to, co se mi na těchto aplikacích líbí, protože je mnoho takových aplikací, ale jen málo z nich je takto dobře provedených a ještě nabízejí dobrou výstupní kvalitu.

Pixlr Express je nováčkem mezi aplikacemi  pocházejícími z dílny Autodesku, ale již nyní má na Google Play vysoké hodnocení a bezesporu se tak stane šlágrem mezi „fotomrvítky“. Pokud často upravujete fotky ve svém telefonu a chcete mít po ruce kvalitní nástroj, vřele Pixlr Express doporučuji. U mě je to „TOP“ aplikace, která v mém telefonu nesmí chybět.

logo-app Pixlr-o-matic Autodesk Inc. Zdarma ANDROID logo-app Autodesk Pixlr – photo editor Autodesk Inc. Zdarma ANDROID
reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim