reklama

Nokii opouští „foto guru“ Damian Dinning Aktualizováno

Nokii opouští „foto guru“ Damian Dinning [Aktualizováno]
2012-11-24T10:22:52+01:00
• 24. 11. 2012

Médii obletěla zpráva, že Nokii opouští Damian Dinning, člověk, který stál za úspěchy fotoaparátů v telefonech Nokia. Damian Dinning pracoval ve společnosti Nokia od dubna roku 2004 jako vedoucí programový manažer a úzce spolupracoval na vývoji Nokia 808 PureView a Lumia 920. Dinningovo rozhodnutí odejít bylo šokem nejen pro Nokii, ale i pro širokou veřejnost, která ho vnímala jako „kamerového guru“ stojícího za špičkovou kvalitou fotoaparátů u telefonů značky Nokia.

Dalo by se říci, že tato událost je jen další ránou pro již takto oslabenou Nokii a těžko odhadnout, nakolik ovlivní další vývoj a směr společnosti. Dinning v jednom ze svých tweetů, kterými reagoval na tuto situaci, sdělil, že jeho rozhodnutí nemá přímou souvislost se situací v Nokii a také nepopřel ani nepotvrdil, že by tento krok souvisel s nabídkou u jiné společnosti.

I my se jen můžeme domnívat, co vše tyto indicie naznačují a jaký osud Nokii čeká. Je však více než jasné, že spojení Nokie a platformy Windows Phone lepšímu vývoji nepomohlo a nepomáhá. Je to škoda, protože poslední modely jsou, co se týče hardwarové stránky, na opravdu špičkové úrovni.

Doplnění:

Z dalších aktualizovaných zpráv vyšlo najevo, že Damian Dinning přechází ke společnosti Jaguar Land Rover Group, kde se bude podílet na inovativních projektech v nové oblasti Connected Car. Dinning zároveň pro PureViewClub vysvětlil svůj odchod. Dinning sdělil, že mu současná rodinná situace nedovoluje se odstěhovat z Velké Británie do Finska, kam Nokia přenesla mnoho strategicky klíčových rolí. Celé vyjádření Dinninga naleznete na pureviewclub.com.

Zdroje: gsmarena.com, pocketnow.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim