reklama

Palivové články pro smartphony se blíží

Palivové články pro smartphony se blíží
2012-11-05T11:00:47+02:00
• 5. 11. 2012
3

Lilliputian Systems je startup věnující se vývoji palivových článků. Jejich inovativní technologie by měla zaručit dlouhou výdrž našim smartphonům za velmi rozumný peníz.

Společnost Lilliputian Systems vyvíjí svůj palivový článek již poměrně dlouho. Podle posledních dostupných informací je již ale poměrně blízko vydání produkčních zařízení, která budou schopna dodat poměrně velké množství energie.

Jejich kapesní nabíječka na bázi palivových článků by měla dokázat nabít váš smartphone 10krát až 15krát, což by mohlo vystačit na cca 14 dní provozu. Do budoucna se samozřejmě uvažuje i o začlenění těchto článků přímo do mobilních zařízení, zatím si však budeme muset vystačit s externím zdrojem o velikosti balíčku karet.

Do něj se vkládají butanové cartridge. Ty budou dodávány výrobci zapalovačů, budou stát pár dolarů a budou recyklovatelné. Výhodou je, že nabíječku si budete moci vzít i na palubu letadla.

Firma očekává, že jako první projeví zájem takzvaní early adopters, tedy lidé se zájmem o technologii a touhou vyzkoušet novinky jako první. Jakmile se produkt osvědčí, zájem poroste. Nabíječka bude velmi užitečná například cestovatelům, ale i běžným (náročným) uživatelům různých mobilních zařízení.

Nabíjení bude probíhat skrze vestavěný USB port, takže se využití meze nekladou. Pozitivní je, že by nová náplň do nabíječky měla stát jen pár dolarů, nebo, chcete-li, tolik, jako jedna káva ve Starbucks.

Uvidíme, zda se Lilliputian Systems povede alespoň zhruba dodržet plán a představit komerční produkt co nejdříve (do konce roku to už asi nestihne). Také je otázka kdy a jak se dostane nabíječka do našich končin.

Zvažovali byste koupi tohoto zdroje energie pro své mobilní zařízení?

Zdroj: news.cnet.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Yuri_Ford

5. 11. 2012, 18:49

urcite a myslim ze nahradni naplne se casem udelaji na naplnovani z klasickych zapalovacovych plynu

Pokud to nebude naprosto exotický v naši končinách, tak určitě…bez podpory nemá cenu kupovat…

Boris Böckl

5. 11. 2012, 12:51

Rozhodně bych do toho šel, ale je otázkou za kolik a jaká bude dostupnost butanových cartridgí.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat