reklama

Bit9: Přes 100 000 podezřelých aplikací v Google Play

Bit9: Přes 100 000 podezřelých aplikací v Google Play
2012-11-05T12:30:29+02:00
• 5. 11. 2012

Android nadšenci se rádi chlubí úžasnou otevřeností svého ekosystému. Jenže s rostoucím počet aplikací v Google Play, jímž Google snižuje náskok App Storu od Applu, opět vzrůstá výskyt nebezpečných aplikací.

Chytrá zařízení s operačním systémem Android se bohužel  v souboji s malwarem a viry zdají stále slabší. Google reaguje u nejnovějšího Androidu ve verzi 4.2 na bezpečnostní zranitelnost pokročilou anti-malware ochranou, což by mělo již snížit toto riziko. V tomto ohledu by možná jednoduše stačilo zakázat ostatní obchody s aplikacemi.

Minulý týden jsme měli možnost slyšet, že nelze plně důvěřovat ani aplikacím, které jsou mezi 500 nejlepšími. Nyní přichází nová smutná zpráva s dalšími znepokojujícími čísly, a to od společnosti Bit9. Podle bezpečnostního poskytovatele existuje v Google Play více než 100 000 aplikací, jejichž chování lze definovat jako podezřelé nebo pochybné a navíc 72 % z tohoto počtu hlásí alespoň jedno vysoce rizikové oprávnění.

Jde o znepokojující číslo, jenže společnost Bit9 prostudovala pouze 400 000 aplikací v Google Play z celkového počtu 700 000. Proslýchá se také, že jejich studie byla provedena subjektivně na základě špatné pověsti a mířila do přímo určených kategorií. Bit9 označuje za vysoce rizikové poskytnutí osobních informací, emailů nebo kontaktů, což je sice určité riziko, ale ne všichni vývojáři chtějí tyto informace zneužívat.

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat