reklama

Nová technologie může zdvojnásobit výdrž baterií

Nová technologie může zdvojnásobit výdrž baterií
2012-11-06T15:00:01+02:00
• 6. 11. 2012

Když se podíváte na údaje o spotřebě svého zařízení, tak zde bude dominovat hlavně displej. Z vlastní zkušenosti asi budete tvrdit, že k devastaci baterie dochází také v případě, kdy se střídá síla signálu mobilní sítě. Nejhorší efekt je při neustálém přecházení například z EDGE na 3G a zpět. Bohužel na výdrž baterie má vliv také síla signálu.

Již několik let se v tomto sektoru nepodařilo jít dál a vylepšit stávající technologii. Vědci z MIT založili start-upovou firmu Eta Devices, jejímž cílem je snížit energetickou náročnost výkonových zesilovačů. Ty stávající mohou dosahovat účinnosti až 30-35 %, ale nová technologie může tuto hodnotu až zdvojnásobit. Například iPhone 5 má pět takových zesilovačů, a to se odráží také na spotřebě. Vědec Joel Dawson si myslí, že je může nahradit pouze jedním, postaveným na nové technologii.

Samozřejmě to není jen o nahrazení většího počtu pouze jedním výkonovým zesilovačem. Jedná se také o chytré nastavování napětí na základě síly signálu. To je aspoň základní směr nového vývoje, ale Eta Devices si klade ještě vyšší nároky. V plánu mají novou technologii aplikovat na celé spektrum součástek obsažených ve smartphonu. Tím by mohli výrazně snížit energetickou náročnost, což by mohlo vést k oddálení potřeby nových technologií v oblasti baterií.

Pokud se ptáte, kdy můžeme pocítit novou technologii ve smartphonech, tak vás možná potěšíme. V plánu je, že se objeví již příští rok. Samozřejmě to není kompletní řešení, ale může nám do určité míry a na nějakou dobu pomoci. V současnosti existuje velice málo smartphonů, které by se mohly pyšnit vysokou výdrží na jedno nabití.

Zdroje: techradar.com, technobuffalo.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim