Zdroj: 9to5mac
Domů » Články » Ostatní »
Když se podíváte na údaje o spotřebě svého zařízení, tak zde bude dominovat hlavně displej. Z vlastní zkušenosti asi budete tvrdit, že k devastaci baterie dochází také v případě, kdy se střídá síla signálu mobilní sítě. Nejhorší efekt je při neustálém přecházení například z EDGE na 3G a zpět. Bohužel na výdrž baterie má vliv také síla signálu.
Již několik let se v tomto sektoru nepodařilo jít dál a vylepšit stávající technologii. Vědci z MIT založili start-upovou firmu Eta Devices, jejímž cílem je snížit energetickou náročnost výkonových zesilovačů. Ty stávající mohou dosahovat účinnosti až 30-35 %, ale nová technologie může tuto hodnotu až zdvojnásobit. Například iPhone 5 má pět takových zesilovačů, a to se odráží také na spotřebě. Vědec Joel Dawson si myslí, že je může nahradit pouze jedním, postaveným na nové technologii.
Samozřejmě to není jen o nahrazení většího počtu pouze jedním výkonovým zesilovačem. Jedná se také o chytré nastavování napětí na základě síly signálu. To je aspoň základní směr nového vývoje, ale Eta Devices si klade ještě vyšší nároky. V plánu mají novou technologii aplikovat na celé spektrum součástek obsažených ve smartphonu. Tím by mohli výrazně snížit energetickou náročnost, což by mohlo vést k oddálení potřeby nových technologií v oblasti baterií.
Pokud se ptáte, kdy můžeme pocítit novou technologii ve smartphonech, tak vás možná potěšíme. V plánu je, že se objeví již příští rok. Samozřejmě to není kompletní řešení, ale může nám do určité míry a na nějakou dobu pomoci. V současnosti existuje velice málo smartphonů, které by se mohly pyšnit vysokou výdrží na jedno nabití.
Zdroje: techradar.com, technobuffalo.com
Domů » Články » Ostatní »
Android 4.2 dostane bezpečnostní systém
Ve Velké Británii odstartovalo LTE, nikdo jej nechce
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Komentáře