reklama

Google Mapy pro iOS jsou za dveřmi

Google Mapy pro iOS jsou za dveřmi
2012-11-17T12:29:51+02:00
• 17. 11. 2012

Zdá se, že mapy jsou v poslední době v mobilním světě velmi důležitým obchodním artiklem. Vidíme to nejen na tom, že Apple vyhodil z iOS Google Mapy a implementoval svou vlastní službu, ale projevuje se to i u Nokie, které své Nokia Mapy přejmenovala a nabídla pro další platformy.

Probíhají různé diskuze a pře, která mapová služba je nejlepší. Na mapy od Applu asi nikdo nesází, ale názory na Google vs. Nokia mapy se různí. Mapy od Googlu jsou v každém případě velmi oblíbené a velmi kvalitní. To je také důvod, proč po nich volají i majitelé zařízení s iOS.

Pokud mezi tyto uživatele iOS patříte, The Wall Street Journal pro vás má dobrou zprávu. Podle jejich zdroje Google distribuuje testovací verze Mapy pro iOS mezi uživatele mimo společnost. To znamená, že doba, kdy by aplikace měla vstoupit do schvalovacího řízení pro iTunes je velmi blízko. Je samozřejmě otázkou, zda Google aplikaci přihlásí do schvalovacího procesu hned, nebo ji prozatím uloží do šuplíku. Toto řešení by odpovídalo vyjádření vedení Googlu o tom, že mapy pro iOS nechystají.

Na druhou stranu možnost mít v iOS vlastní aplikaci, by se Googlu velmi vyplatila. Původní verzi totiž vyvíjel Apple sám pouze s využitím přístupu k  mapovému API. Google tedy nemohl očekávat, že se v aplikaci objeví reklama, či propojení s dalšími službami. V současném stavu je však za mapovou aplikaci zodpovědný sám a může si s ní tak dělat téměř cokoliv.

Stejný osud potkal i Youtube, jehož aplikace zmizela z iOS ještě před vydáním Apple map. Google byl ale připraven a ihned nabídl vlastní verzi aplikace – ovšem zatím jen pro iPhone. Na verzi pro iPad se prý usilovně pracuje. Nová aplikace prý nabízí mnohem lepší a plynulejší rozhraní, za což uživatel zaplatí větším počtem reklam, které se mu postaví do cesty. V podobném duchu tedy můžeme očekávat i novou verzi Google Map pro iOS.

Zdroj: online.wsj.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat