reklama

Google blokován vládou v Číně

Google blokován vládou v Číně
2012-11-12T12:30:44+01:00
• 12. 11. 2012
1

Internetoví uživatelé v Číně zažívají podle poslední zpráv rozsáhlé výpadky Google služeb, a to jmenovitě Gmailu, Map či například přehrávače hudby. Čínská vláda se rozhodla blokovat Google pro čínské uživatele, čímž jim v mnoha ohledech znepříjemní práci a život.

Zapříčiňuje to 18. kongres Čínské komunistické strany, kde jsou voleni noví čínští představitelé. Vláda si vyhradila právo blokovat webové stránky, které nejsou v souladu s čínskými mediálními předpisy. Jenže Google je od roku 2010 v souladu s těmito předpisy a i přesto má Čína stále strach z velkého vlivu.

Společnost Google po přezkoumání celé situace vydala prohlášení, kde uvádí, že problém není na její straně, takže jediným logickým vysvětlením je blokace čínskou vládou. Veškerá vyhledávání prostřednictvím Googlu jsou momentálně přesměrována na korejskou stránku (pomocí techniky zvané DNS poisoning) a Google tak zaznamenává pokles webového provozu.

Google má velký vliv na světovou internetovou síť, což si většina uživatelů ani neuvědomuje. Blokování služeb Googlu bude mít určitě nějaké negativní účinky na průměrného uživatele internetu v Číně. Podpora svobodného a otevřeného internetu je jedna z hlavních priorit Googlu. Bohužel, ani taková fakta čínskou vládu neodradí od blokování služeb.

Zdroj: talkandroid.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Čína si dělá co chce? Spíš její vedení..ale má-li být v Číně tzv. „demokracie“ současného formátu u nás…chápu je naprosto.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim