reklama

Apple a HTC se dohodly na vzájemném propůjčení patentů

Apple a HTC se dohodly na vzájemném propůjčení patentů
2017-03-15T13:02:06+01:00
• 12. 11. 2012

Po mnohých soudních bitvách po celém světě se tito dva giganti mobilního světa se dohodli na „globálním usnesení“, podle něhož zanikají jejich vzájemné stížnosti po celém světě. Dále pak toto usnesení zaručuje vzájemné licence všech patentů, které obě společnosti drží, ale i těch budoucích, a to po dalších deset let.

Tato dohoda je určitě velká věc. Applu pravděpodobně chyběly argumenty pro nějaký razantní zvrat v patentových sporech a HTC jako druhému (dnes již bývalému) patentovému rivalovi hned za Samsungem zase ubude velká část nákladů na soudní spory. To HTC opravdu zoufale potřebuje. Ale z vyjádření zástupce HTC Jeffa Gordona na druhou stranu vyplývá, že tato zkutečnost klesajícím prodejům až tolik nepomůže. Dohoda je pro nás všechny velkým překvapením a snad se můžeme těšit na více takových řešení ve jménu inovací.

Zdroje: theverge.com, androidmarket.cz

Aktualizováno

Dohoda nebude zadarmo, jak se zatím zdá. Podle analytika Shaw Wu z firmy Sterne Agee bude muset HTC platit za každé zařízení Applu. Poplatek by se měl pohybovat kolem 6 až 8 dolarů. Čímž se asi navýší náklady na výrobu, ale zatím není jasné, jestli to pocítí zákazníci. Rozhodně se nejedná o dobrou zprávu pro tchajvanského výrobce, který se nachází ve finančních problémech. Apple by si tak mohl ročně přilepšit o 180-280 miliónů dolarů.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Redakce

Dotekománie vás provede světem mobilních zařízení a technologií. Čtěte, ptejte se, komentujte.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim