reklama

BlackBerry 10 získává bezpečnostní certifikaci

BlackBerry 10 získává bezpečnostní certifikaci
2012-11-09T11:46:09+01:00
• 9. 11. 2012

Kanadská společnost RIM stojící za mobily BlackBerry se pilně připravuje na uvedení nejnovější platformy BB10 spolu s novými stroji do své stáje. Prozatím jsme mohli vidět, že tento systém získává nejrůznější vychytávky a služby, které se budou hodit zejména běžným zákazníkům.

Získání bezpečnostní certifikaci FIPS (Federal Information Processing Standard) 140-2 ještě před uvedením systému na trh, je poněkud neobvyklé, jelikož se to doposud nikomu nepodařilo.  Ta se týká i služby BlackBerry Enterprise Service 10, která se zabývá šifrováním jak na straně serveru, tak i na samotném zařízení.

Díky této certifikaci jsou nepředstavené modely vybaveny pro používání vládními organizacemi v USA i v Kanadě. Dokonce ji vyžadují některé společnosti, což nasvědčuje tomu, že mnozí zákazníci raději zůstanou u zaběhnuté firmy. Navíc tím RIM dává jasný signál, že jejich systém je naprosto bezpečný pro běžné používání a práci s citlivými daty.

Jedná se o dobrou zprávu, ale otázka je, jestli to této firmě pomůže. V tuto chvíli se nachází na hraně a je možné, že se s ní možná rozloučíme. Snad dostane ještě jednu šanci.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim