reklama

Apple odstraňuje aplikace z App Storu

Apple odstraňuje aplikace z App Storu
2012-11-06T10:10:06+01:00
• 6. 11. 2012
3

Mnozí z vás si řeknou, že je to dobře. Ostatně ne každá aplikace musí být v obchodě a zatím se zdálo, že jablečná společnost pročišťuje především podivné aplikace. Rozhodně by si to zasloužil například i Google Play. Bohužel samotný důvod je poněkud zvláštní a aplikace nijak neporušují pravidla ani nejsou škodlivé.

Hlavním důvodem má být fakt, že již nejsou potřebné, jelikož systém iOS 6 jejich funkcionalitu již nabízí. Čtete dobře a máme první důkaz o tomto jednání firmy z Cupertina. Do hledáčku se dostaly takzvané Emoji aplikace, které jsou oblíbené mezi náctiletými a z větší části v Asii. Umožňují zasílání smajlíků a různých obrázků vyjadřující emoce.

Někteří vývojáři dostali email sdělující, že jejich aplikace již nadále není v App Storu zapotřebí. Zde se můžete podívat na jeden z nich.

Hello [redacted],

We are writing to let you know your app, [redacted], has been removed from the App Store because it is no longer needed to unlock Emoji.

Since iOS 6 now provides Emoji support to all users, your app is no longer in compliance with the App Store Review Guidelines

2.12 Apps that are not very useful, are simply web sites bundled as apps, or do not provide any lasting entertainment value may be rejected

If you have questions about the removal of your application, please contact App Review at appreview@apple.com. Please include the App ID and the name of your application in your email.

Thank you and best regards,

App Review

Důvodem odstranění, nebo výzvy k odstranění Emoji aplikace je ten, že nový systém tuto funkci již obsahuje. Asi si řeknete, že to není žádná škoda, ale co když tuto metodu Apple aplikoval v minulosti? Jedná se o novou strategii? Pokud to přeženu do nadměrného rozměru, tak existence iOS 6 Map může znamenat, že v App Storu nebude zapotřebí jakékoliv jiné mapové aplikace. Samozřejmě přeháním, ale co vlastně znamená toto chování? Myslíte si, že Apple dělá správné kroky?

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Představte si situaci, kdy nějací vývojáři investují celkem velké peníze do vývoje nějaké aplikace. Dají tu aplikaci na Appstore a aplikace tam pár dní bude. Zachvíly apple vydá nový iOS do které tu funkci z té aplikace vloží.Následně Apple tu aplikacy z Appstoru odstraní , protže je „nepotřebná“. Za tu dobu ale aplikace nestihla vydělat dost peněz ani na pokrytí nákladů na vývoj aplikace. Tím vyvojáři příjdou o své peníze misto toho aby není vydělaly pěknej balík.Moc nadšený s toho asi nebudou že?? Apple tím nic nezíská ale vývojáře přijde o prachy. K čemu je to dobré?? To netuším. A nepřejde pak vývojář radši k androidu?? 

Libor Ansorge

6. 11. 2012, 11:07

Za správné to nepovažuji, vždycky jsem byl zastáncem toho, že alternativa je dobrá věc, protože pokud dva dělají totéž, neznamená to, že je to skutečně „totéž“. Takhle Apple „likviduje alternativy“, které možná dělají věci lépe než to umí iOS.

Yuri_Ford

6. 11. 2012, 11:05

zlastni jednani… myslim ze v tom obemu je uz jedno jestli tam ta aplikace je nebo neni. nechapu tento krok. a jestli uz nemaji na servrech misto tak by appliste meli udelat sbirku na apple a koupit jim 1TB disk ktery stoji par korun a tyto aplikace presouvat sem…
 

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim