reklama

Odemykání obrazovky pomocí obrázku

Odemykání obrazovky pomocí obrázku
2012-10-22T10:42:44+01:00
• 22. 10. 2012

Pokud jste se zajímali o nový systém Windows 8, tak jste si mohli všimnout, že zavádí nový způsob odemykání obrazovky pomocí obrázku. Jedná se o poměrně netradiční řešení a zatím se tváří jako velmi bezpečné.

Celý princip spočívá v tom, že si vyberete jakýkoliv obrázek, nebo fotografii, kterou jste pořídili. Následně si na něm zvolíte nějaké body a označíte je tečkou, linkou nebo kruhem. Díky těmto obrazcům vzniká bezpečnostní ochrana, jelikož jejich rozmístění znáte na daném obrázku jen vy. Nyní tento způsob přichází i na systém Android v podobě jednoduché aplikace.

Jmenuje se jednoduše Picture Password Lockscreen a její princip je téměř totožný se systémem odemykání ve Windows 8. Při spuštění vás bude provázet průvodce. V prvním kroku si musíte vybrat obrázek a následně jej oříznout do rozměrů displeje.

Pak stačí vybrat body na daném obrázku, kde máte k dispozici tří možnosti. První je označení jednoho bodu, následuje přímka a poslední je kruh. Bohužel se jejich pořadí nedá změnit, a tak vždy budete postupovat stejně i při odemykání. Jak můžete vidět na prvním screenshotu, tak si můžete vybrat jednotlivé geometrické tvary. Aplikace ještě doporučuje, abyste si vybrali PIN pro případ, že se vám nepodaří udělat gesta.

Jedná se o velmi jednoduchou aplikaci, která je skoro věrnou kopií odemykání z Windows 8. Dokáže nahradit běžné odemykání displeje, jen se mi zdá, že využití všech gest je vhodnější pouze na tabletu. Picture Password Lockscreen je dostupný na Play Storu zdarma, ale je zde k dispozici i placená verze.

logo-app Picture Password Lockscreen TwinBlade Zdarma ANDROID

logo-app Picture Password Lock Plus Key TwinBlade 2,99 US$ ANDROID

 

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim