reklama

Huawei zdrží WP8 smartphone kvůli USA

Huawei zdrží WP8 smartphone kvůli USA
2012-10-22T16:30:11+01:00
• 22. 10. 2012

Již jsme vás informovali o tom, že společnost Huawei pozdrží produkci nových mobilů se systémem Windows Phone 8. Dříve jsme neznali podrobnější informace, ale nyní se zdá, že již v té době věděli o vyšetřování, které bylo vedeno úřady v USA. Následně vše vyplynulo na povrch a výrobce je vyšetřován kvůli špionáži.

Zatím se neví, jestli dojde pro společnost Huawei k zákazu kompletně, ale znamenalo by to, že by nesměla prodávat a dovážet smartphony do USA. Yu Chengdong (CEO, Huawei Consumer Business Group) se následně nechal slyšet na sociální síti Weibo, že díky této politické a ekonomické bouři pozastaví představení WP8 pro americký trh.

Asi si říkáte, že o nic nejde a trh to nepozná. Bohužel se tak rozhodl před akcí Microsoftu, kde je Huawei veden jako partner nového systému. Znamená to taky to, že právě na představení nového systému neuvidíme nový smartphone od tohoto výrobce. Konkrétně měl být představen Huawei Ascend W1, ale na druhou stranu to nemusí tížit Evropu. Zde by měla tato společnost působit stejně. Bude zajímavé sledovat, jestli se vztahy přiostří a čínský výrobce bude muset absolutně opustit trh v USA.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim